Beta Mac OS X 10.6.3

Już niebawem pojawi się kolejna aktualizacja systemu Snow Leopard. Tym razem do wersji 10.6.3.
W OS X 10.6.2 aplikacje potrafią się zawiesić, dlatego aktualizacja jest bardzo pożądana.

W OS X 10.6.2 aplikacje potrafią się zawiesić, dlatego aktualizacja jest bardzo pożądana.

Jak donosi serwis Apple Insider w ręce developerów trafiła już piąta beta aktualizacji Mac OS X 10.6.3. Najnowszy build ma oznaczenie 10D552 i ma wielkość 737,2 MB. Dużo? Tak, jeśli wcześniej nie zainstalowaliśmy żadnego uaktualnienia. Jednak, gdy pracujemy na wersji OS X 10.6.2 ta wielkość będzie z pewnością mniejsza.

Faktem jest, że Apple ma co poprawiać. Moje osobiste doświadczenia ze Snow Leopardem są takie, że jest to pierwszy system, w którym… wieszają się aplikacje. Na szczęście najczęściej ma to miejsce kiedy się z nich wychodzi, ale niemniej jednak jest to irytujące. Problemy sprawia np. najnowsza wersja 64-bitowego pakietu Apple Logic Studio i część prac poświęcona była właśnie poprawie zgodności OS X z tą aplikacją.

W najnowszym buildzie aktualizacji prace są już praktycznie ograniczone poprawek dotyczących AirPort, sterowników grafiki (m.in. wsparcie dla OpenGL 3.0) i QuickTime X (bezpieczeństwo i zgodność). Miejmy nadzieje, że irytujące okna jak to na zdjęciu po tej aktualizacji będą już przeszłością.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.