Activision Blizzard kurczowo trzyma się swoich jedynych trzech marek na rynku: Call of Duty, Guitar Hero i Warcraft

Activision Blizzard winne Infinity Ward 125 milionów dolarów, jest pozew sądowy

Tak, jak wszyscy się spodziewali, konflikt na linii Activision Blizzard i Infinity Ward skończył się procesem sądowym. Wydawnictwo jest, zdaniem powodów, winne pracownikom 125 milionów dolarów.

Grupa zawodowa Infinity Ward Employee Group, składająca się na 38 współtwórców gry Call of Duty: Modern Warfare 2 dało za wygraną w zakresie negocjacji i skierowało sprawę do sądu. Żądają od Activision Blizzard wypłat i dodatków, które nie zostały im wypłacone, a których łączna wartość wynosi od 75 do 125 milionów dolarów. Oprócz tego, Activision Blizzard czeka proces sądowy z Jasonem Westem i Vince’em Zampellą, od których zwolnienia zaczęła się awantura – byli dyrektorzy Infnity Ward żądają od wydawnictwa 36 milionów dolarów.

Skąd tak olbrzymie kwoty? Jak się okazuje, Activision Blizzard nie opłaciło:

  • Dodatków za sprzedaż Modern Warfare 2 w czwartym kwartale 2009 i pierwszym 2010
  • Dodatków za pracę po pierwszym kwartale bieżącego roku
  • Dodatków, opłat licencyjnych i należnych udziałów w zyskach za silnik gry, technologię, dodatków za wydajność pracy, dodatków należnych studiu oraz innych dodatków
  • Obiecane i objęte umową zastrzeżone akcje Activision Blizzard nigdy nie dotarły do rąk pracowników (warunkiem była wyższa sprzedaż Modern Warfare 2 od Modern Warfare)
  • Praw do kolejnych odsłon Modern Warfare
  • Ustawowych odsetek

– Activision Blizzard nie wypłaciło ludziom należnych pieniędzy, by siłą zatrzymać ich w studio, niejednokrotnie wbrew ich woli, by z powodzeniem ukończyć prace nad Modern Warfare 3 – komentuje prawnik Inifnity Ward. Activision Blizzard, w swoim krótkim oświadczeniu, uznało proces za „bezzasadny”.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.