Żaden z nich nie dostanie pucharu... ale trzecie miejsce też jest warte grzechu!

Puchar czytelników: Smartfony. HTC HD2 był na dopingu!

Wynik HTC HD2 był sztucznie "nadmuchany"

Puchar czytelników – świetna zabawa, w której możecie pokazać wszystkim, co wam się podoba a co nie, sprawdzić, jak wielu innych ma podobne gusta, poczuć dreszczyk rywalizacji. Niestety, ktoś uznał, że nie chodzi o zabawę, tylko o wynik, wynik za wszelką cenę.

Podczas piątkowego meczu pomiędzy HTC HD2 a iPhonem 4 losy ważyły się długo. Przez niemal cały dzień HD2 prowadził różnicą kilkudziesięciu głosów, jednak wieczorem iPhone zaczął odrabiać straty – około 19-ej wyszedł na prowadzenie i wyprzedził konkurenta o niemal setkę punktów. Wtedy stało się coś nieoczekiwanego.

W ciągu mniej więcej godziny telefon HTC gwałtownie wystrzelił naprzód, dystansując rywala różnicą ponad 1000 głosów!

Mimo, iż zagłosowało jeszcze wielu sympatyków iPhone’a, nie udało mu się odrobić kolosalnej straty i ostatecznie przegrał tą walkę, odpadając z dalszych rozgrywek.

Ponad 1200 głosów w ciągu godziny? Teoretycznie możliwe, ale bardzo, bardzo mało prawdopodobne…

Rozpoczęliśmy sprawdzanie. Po przestudiowaniu logów serwera okazało się, że niestety nasze podejrzenia były słuszne: wśród innnych adresów IP, niczym Pałac Kultury ustawiony na równinie wyłonił się

jeden adres, który w omawianym czasie łączył się z ankietą 928 razy…

Jeden adres IP, jedna przeglądarka, jedna godzina, 928 głosów. A wydawało się, że wszyscy jesteśmy dorośli.

Po burzliwej dyskusji, w trakcie której rozważane były różne opcje (włącznie z dyskwalifikacją zawodnika „na dopingu” – co jednak, jak uznalismy, byłoby nie fair wobec uczciwie głosujących czytelników)

postanowiliśmy, że HD2 zostanie ukarany odjęciem owych nieuczciwie uzyskanych 928 punktów

. Nie odbiera mu to co prawda zwycięstwa w pojedynku, ale pozbawia je całej chwały jaką dawała kolosalna przewaga nad rywalem.

Komunikat Komisji sędziowskiej Pucharu czytelników

W związku z nieuczciwymi praktykami głosujących, wynik pojedynku pomiędzy HTC HD2 i Apple iPhone 4 zostaje zmieniony na następujacy:

  • HTC HD2 – 1712 punktów (odjęto nieuczciwie uzyskane 928 punktów)
  • Apple iPhone 4 – 1291 punktów (bez zmiany)

A więc, HTC HD2 wygrał swój pojedynek i przeszedł do finałów, ale znacznie skromniejszym stosunkiem głosów 1712 do 1291, a my

uprzedzamy was, że będziemy sprawdzać, czy nie znajdzie się następny chętny do psucia wszystkim zabawy

Jeśli uważacie, że warto poprzeć HD2 w dalszej walce, zapraszamy tutaj: Puchar czytelników: Smartfony. HTC HD2 vs. Motorola Milestone [PÓŁFINAŁ]