Mark Zuckerberg człowiekiem roku 2010 według Time'a

500 milionów dolarów dla Facebooka od inwestorów

Facebook, najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie, otrzymał ponad 500 milionów funduszy od Goldmana Sachsa. Czyżby zbliżał się dzień wprowadzenia akcji spółki do obrotu giełdowego?

Facebook przytulił niemały worek pieniędzy od dwóch partnerów. Światowy potentant inwestorski Goldman Sachs i rosyjski inwestor Digital Sky Technologies wpompowali łącznie 500 milionów dolarów w ów portal internetowy. Obie inwestycje zwiększyły wycenę wartości portalu, która teraz szacowana jest na 50 miliardów dolarów. Na ich mocy Sachs będzie asystował witrynie w momencie wprowadzenia pierwszej oferty publicznej, czyli wprowadzenia akcji spółki do obrotu giełdowego. Co więcej, Goldman Sachs zajmie się konsolidacją inwestorów, dzięki czemu portalowi uda się obejść obowiązek ujawnienia swojej sytuacji finansowej w momencie przekroczenia liczby 499 inwestorów.

Ciekawostka: pracownicy Sachsa nie mogą mieć kont na Facebooku. Portal ten jest zablokowany na wszystkich służbowych komputerach.

Ciekawostka numer 2: według firmy Hitwise, Facebook w Stanach Zjednoczonych wyprzedził już wyszukiwarkę Google, jeśli chodzi o liczbę odwiedzin, kontrolując 8,93 procent rynku. Jeżeli jednak wziąć pod uwagę inne witryny Google’a (Gmail, YouTube), to gigant wciąż jest na prowadzeniu (9,85% wszystkich odwiedzin witryn internetowych na rynku amerykańskim).

0
Źródło: DealBook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.