Analiza nowego iOS-a wskazuje na kamerę HD w iPadzie i funkcję „Find my Friends”

Szał na iGadżety minął? Wolne żarty! Biorąc pod uwagę zapał, z jakim wersja rozwojowa iOS-a 4.3 jest rozdzielana na czynniki pierwsze, to Apple ma się bardzo dobrze. A zmian jest wiele.

Blogerzy, programiści, entuzjaści… wszyscy, którzy mają dość wiedzy, by wyciągnąć wnioski z plików źródłowych bety iOS-a 4.3 i pakietu SDK co rusz odkrywają nowe rzeczy. Do wczorajszych znalezisk doszło dziś kilka nowych.

Jak wynika z plików konfiguracyjnych systemu, nowy iPad będzie miał kamerę, zdolną do nagrywania zarówno zdjęć, jak i filmów w wysokiej rozdzielczości. Interfejs do aparatu jest napisany dla rozdzielczości 1 024 x 768 pikseli. Oznacza to, że iPad 2 najprawdopodobniej będzie miał wyświetlacz o podobnych możliwościach, co obecnie sprzedawany. Programiści zaznaczają jednak, że owa rozdzielczość jest określona tylko i wyłącznie przez pakiet SDK, a jej zmiana to kwestia paru kliknięć –więc nie wszystko stracone, być może Apple nie chce ujawniać za wiele.

Kolejna nowinka to funkcja Find My Friends. Niestety, nie wiadomo do czego to służy. Możemy się tylko sugerować nazwą, która wskazuje, że koncern z Cupertino chce zrobić małą konkurencje usługom Współrzędne Google i Facebook Miejsca. Pojawiły się też wskazówki na to, że z iOS-em zostanie zintegrowana aplikacja Photo Booth.

Pamiętajmy jednak, że żadnej z powyższych informacji nie możemy traktować jako pewnik.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.