Bardzo liczymy na porozumienie się obu stron konfliktu...

Android ma poważny problem: nie umie poprawnie wysyłać SMS-ów!

Pamiętacie iPhone'a 4 i jego kłopoty z anteną? To absolutne nic w porównaniu do wykrytej w Androidzie usterki związanej z SMS-ami. Google przyznaje, że błąd jest krytyczny.

Pół roku temu Google zostało powiadomione o bardzo, bardzo poważnej usterce w systemie Android. I przez owe sześć miesięcy koncern próbował sprawę ignorować, oznaczając błąd jako „średnio istotny”. Trudno się dziwić – istnieje poważny problem z Androidem, a mianowicie brak zcentralizowanego mechanizmu aktualizacyjnego. Oznacza to, że posiadacze smartfonów z tym systemem mogą nie otrzymać aktualizacji, mimo opracowania łatki  przez Google’a. Dystrybucja uaktualnień leży bowiem w gestii producentów komórek.

Ale o co właściwie chodzi? Nie będziemy dłużej was trzymać w napięciu. System Google Android ma poważny problem z obsługą wysyłania SMS-ów. Może się zdarzyć, że wiadomość wysłana do Jana Kowalskiego trafi do Ewy Iksińskiej, mimo, iż wyraźnie zaznaczyliśmy Jana jako odbiorcę. Co więcej, system grzecznie nas informuje w menu „Szczegóły Wiadomości”, że wiadomość została wysłana do Ewy. Wpis na forum pomocy technicznej Google’a kipi od pół roku. Google poddało się, i oznaczyło błąd jako krytyczny. Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób ma być rozprowadzone uaktualnienie. Jesteśmy przekonani, że część posiadaczy smartfonów z Androidem zostanie na lodzie. I dalej będzie wysyłać SMS-y do osób innych, niż zamierzone…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.