WAVI Xtion oferuje zasięg około 7,5 metra

Asus WAVI Xtion, czyli Kinect dla komputerów

Asus

Wciąż oficjalnie nie wiadomo, czy Microsoft zdecyduje się na wprowadzenie kontrolera ruchowego Kinect dla platformy PC. Wykorzystując chwilę zawahania firmy z Redmond, Asus prezentuje swój własny kontroler ruchowy o nieco dziwacznej nazwie WAVI Xtion, dzięki któremu komputer będziemy obsługiwać za pomocą gestów, a nie jak do tej pory – przy pomocy myszki. Urządzenie wykorzystuje technologię Immersive Natural Interaction dostarczoną przez firmę PrimeSense. Tą samą, która stoi za technologią kontrolera Microsoft Kinect. WAVI Xtion łączy się z telewizorem HDTV i komputerem za pomocą bezprzewodowej techniki UWB.

Urządzenie Asusa pozwoli na kontrolowanie gestami tylko niektórych funkcji systemu, jak na przykład przeglądarka internetowa, galeria multimedialna czy portale społecznościowe.

W lutym na rynek ma trafić Xtion PRO, pakiet dla programistów, który umożliwi im tworzenie aplikacji dla kontrolera ruchowego. WAVI Xtion ma być dostępny w sprzedaży w drugim kwartale 2011 roku, jednak jego cena nie jest znana.