Na zdjęciu Sony Ericsson Xperia Arc z 4,2-calowym ekranem

CES 2011: Sony Ericsson Xperia Arc z Androidem 2.3 Gingerbread

Sony Ericsson

Firma Sony Ericsson oficjalnie zapowiada nowe urządzenie z linii Xperia. To smartfon o pełnej nazwie Sony Ericsson Xperia Arc, który opiera się na systemie operacyjnym Android 2.3 Gingerbread.

Ponadto w wyposażeniu znajdziemy 4,2-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy Sony Reality Display (TFT) o rozdzielczości 854 x 480 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon z taktowaniem 1 GHz, 8-megapikselowy aparat cyfrowy z technologią Exmor R, stabilizacją obrazu, fleszem LED, autofokusem, jasnością f/2.4 i funkcją kręcenia filmów w rozdzielczości 720p, a także 512 MB wbudowanej pamięci, gniazdo kart pamięci microSD (do 32 GB), złącze HDMI, wsparcie dla DLNA, 3,5-milimetrowe wyjście słuchawkowe (z boku), łączność WiFi, Bluetooth oraz nawigację GPS. Za multimedialną stronę telefonu odpowiedzialny będzie silnik Mobile BRAVIA Engine.

Wygląda więc na to, że Sony Ericsson nie próżnował ostatnimi czasy i już wkrótce wprowadzi na rynek naprawdę dobry sprzęt. Nie wiadomo jednak, ile ta przyjemność będzie kosztowała.

Na koniec rozwiejemy wszelkie, wcześniejsze wątpliwości – wszystkie plotki się potwierdziły, a Xperia Arc to nic innego, jak wcześniej widziany „Anzu”.