Fragment dokumentu Intela, dotyczącego wsparcia dla standardu USB 3.0

Chipset Intel Panther Point (wreszcie) z obsługą USB 3.0

Do Sieci wyciekła prezentacja, która potwierdza obecność obsługi standardu USB 3.0 w platformie Intel Ivy Bridge. To wszystko jednak dopiero w 2012 roku.

Choć za autentyczność dokumentów, które „wyciekają” do Sieci, nigdy sobie ręki uciąć nie damy, to tym razem prezentacja Intela może okazać się prawdziwa. W rzeczonej prezentacji mowa jest o obsłudze standardu USB 3.0 przez nadchodzący chipset Panther Point, przeznaczony dla platformy Ivy Bridge. Platforma ta ma obsługiwać w pełni maksymalnie cztery porty USB 3.0, ale dzięki zastosowaniu dedykowanego kontrolera XHCI, możliwe będzie pełne wykorzystanie maksymalnej przepustowości 5Gbps na wszystkich czterech portach. Poza superszybkimi portami USB 3.0, platforma może obsłużyć do 10 portów USB 2.0.

Są również nieco gorsze wieści – otóż systemy operacyne Windows XP oraz Vista zostaną pozbawione odpowiednich sterowników dla tej platformy, a więc użytkownicy jedynie Windows 7 i nowszych systemów (oraz ich serwerowych odpowiedników), a także Linuksa będą mogli cieszyć się standardem USB 3.0. Apple, jak zwykle przy tego typu prezentacjach, nie zostało wymienione, ale z pewnością również znajdzie się na „białej liście”.

Platforma Intel Ivy Bridge ma pojawić się na rynku dopiero w 2012 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.