Tegra 3 to pierwszy mobilny procesor z czterema rdzeniami

Czterordzeniowa Tegra 3 już na jesieni 2011?

Światło dzienne ujrzały kolejne informacje o platformie Nvidia Tegra - tym razem o jej trzeciej generacji, która ma być wyposażona w cztery rdzenie Cortex-A9 z taktowaniem 1,5 GHz.

Po bardzo udanej premierze platformy Tegra 2, która znalazła się w całej masie smartfonów i tabletów, dzisiaj dochodzą do nas informacje o jej następcach. Najpierw informowaliśmy was o trójwymiarowej wersji dwurdzeniowej platformy Tegra 2, a teraz możemy wam przekazać informację, że Nvidia już przygotowuje trzecią generację swojego układu. Tegra 3 ma pojawić się na rynku już na jesieni 2011 roku, a wyposażona ma być w aż cztery rdzenie Cortex-A9 z taktowaniem do 1,5 GHz.

Procesor o oznaczeniu T30, skierowany do tabletów, posiadać będzie także grafikę, oferująca nawet trzykrotnie wyższa wydajność od swoich poprzedników, wsparcie dla standardu Blu-ray oraz możliwość wyświetlania materiałów w maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Poza ogromną wydajnością, Tegra 3 ma oferować także tryb ULP (Ultra-Low Power), dzięki któremu tablety będę pracować dłużej na baterii.

Tymczasem model AP30, przeznaczony dla smartfonów, również ma posiadać maksymalnie cztery rdzenie, a maksymalna rozdzielczość wyświetlanego obrazu to 1366 x 768 pikseli.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.