Czytnik e-booków Onyx Boox X60 kusi designem obudowy

Projektanci Boox X60 zapewniają, że szczególny nacisk położyli na to, by korzystanie z cyfrowych książek było jak najbardziej wygodne. Czytelnik może np. w łatwy sposób zmieniać krój i wielkość czcionki, tworzyć zakładki, przybliżać i oddalać grafiki. Możliwe jest również wyszukiwanie słów kluczowych w treści książki, a także… skorzystanie z funkcji Czytaj na Głos, pozwalającej na odsłuchanie wskazanego tekstu.

W urządzeniu zastosowano 6-calowy, w pełni dotykowy ekran (możemy pisać po całej jego powierzchni – jest to przydatne np. podczas robienia notatek) wyświetlający obraz w 8 odcieniach szarości. Dodajmy, że został on wykonany w technologii e-ink. Jego zaletą jest również minimalne zużycie energii – bateria zastosowana w Boox X60 wystarczy na kilka tygodni pracy.

Ale ekran to nie wszystko – w specyfikacji znajdziemy również moduł sieci Wi-Fi (umożliwiający bezprzewodowe wysyłanie książek do i z urządzenia), wydajny procesor, wielofunkcyjny czytnik kart pamięci, standardowe wyjście słuchawkowe 3,5 mm, a także przeglądarkę internetową.

Urządzenie potrafi odtwarzać pliki MP3 i obsługuje wszystkie popularne formaty, w których dystrybuowane są cyfrowe książki – na liście obsługiwanych plików znalazły się PDF (w tym zabezpieczone Adobe DRM), DjVu, DOC, TXT, HTML, MOBIPOCKET (bez DRM), PRC, EPUB, CHM, PDB, RTF, FB2, a także JPG, GIF, BMP oraz TIFF.

Cenę Boox X60 w sieci sklepów Vobis Digital oraz sklepie internetowym Vobis.pl ustalono na 1 199 zł. W zestawie z urządzeniem nabywca otrzyma kartę SD o pojemności 2 GB oraz etui.