Dell Streak 7 oficjalnie! Tegra 2, Android i HSPA+

Dell

Przy 5-calowym Streaku mieliśmy problemy, czy zaklasyfikować go jeszcze do smartfonów, czy już do tabletów. Teraz nie mamy żadnych wątpliwości – Dell Streak 7 to zdecydowanie tablet, chociaż będzie umożliwiał połączenia wideo i to poprzez szybką łączność HSPA+ w sieci T-Mobile (do 22 MB/s).

W wyposażeniu większego Streaka znajdziemy 7-calowy ekran multidotykowy z warstwą wytrzymałego szkła Gorilla Glass (takie samo rozwiązanie, co w Galaxy Tabie), dwurdzeniowy układ Tegra 2 z taktowaniem 1 GHz, łączność WiFi i Bluetooth 2.1, 1,3-megapikselową kamerę do wideorozmów, 5-megapikselowy aparat cyfrowy z tyłu, a także obsługę Flash Playera 10.1 oraz maksymalnie 32 GB wbudowanej pamięci flash.

Nie wiadomo, czy Dell zdecyduje się na aktualizację systemu Android do najnowszej wersji 2.3 Gingerbread, jako że Streak 7 zadebiutuje z preinstalowaną wersją 2.2 Froyo. Być może amerykański producent poczeka z aktualizacją na wersję Honeycomb, zoptymalizowaną pod tablety.

Dell Streak 7 ma zadebiutować w amerykańskiej filii operatora T-Mobile w ciągu najbliższych tygodni, jednak jego cena nie jest jeszcze znana. Amerykański producent przygotowuje także Streaka w wersji z 10-calowym ekranem, jednak zadebiutuje on dopiero w przyszłym roku.

Poniżej możecie obejrzeć oficjalną reklamówkę Streaka 7, a jeszcze niżej pierwszy rzut oka na nowy tablet.