AMD przygotowuje procesor Ontario, wyłącznie z myślą o tabletach

Dwurdzeniowy układ AMD z TDP równym 5W

AMD ma w zanadrzu dwurdzeniową jednostkę APU z taktowaniem 1 GHz, której współczynnik TDP wynosi zaledwie 5W. Procesor ten ma być skierowany do tabletów.

Konkurencja na rynku tabletów jest coraz większa, nawet biorąc pod uwagę procesory dla tego typu urządzeń – mamy przecież propozycje Qualcomma, Nvidii, Apple’a i innych. Teraz specjalnie dla tabletów, firma AMD przygotowuje nową jednostkę APU (Application Processing Unit), którą cechuje niezwykle niski pobór mocy – współczynnik TDP wynosi 5W. Pomimo tego, procesor ma oferować wysoką wydajność dzięki obecności dwóch rdzeni w architekturze Bobcat z taktowaniem 1 GHz.

Z grubsza rzecz ujmując, nowy układ to znana nam jednostka Ontario C-50, tylko nieco okrojona i mniej prądożerna. Pozbyto się kontrolera pamięci, a obecność złącz dla urządzeń peryferyjnych ograniczono do jednego z każdego rodzaju. To oznacza, że tablety będą posiadać tylko jedno złącze USB i inne wyjścia, jak HDMI.

Przypomnijmy, że procesor Ontatio C-50 znalazł się już w wyposażeniu tabletu Acera z systemem Windows 7. Teraz czekamy na nowe urządzenia, z nieco słabszą jednostką AMD.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.