Dirk Meyer został zmuszony do odejścia, bo nie lubił tabletów?

Dyrektor AMD rezygnuje, polowanie na nowego CEO rozpoczęte (Aktualizacja!)

AMD

Dirk Meyer zrezygnował z zajmowanego przez siebie stanowiska dyrektora generalnego firmy AMD. Jego miejsce tymczasowo zajął Thomas Seifert, dotychczasowy wiceprezydent i dyrektor finansowy firmy. AMD jednak już rozpoczęło poszukiwania nowego CEO, czym zajmie się specjalnie utworzony zespół dowodzony przez Bruce’a Claflina, przewodniczącego zarządu kalifornijskiego producenta.

Jak zostało wyjaśnione odejście Meyera? – Dirk został CEO w ciężkich czasach. Udało mu się ustabilizować AMD, przy jednoczesnym prowadzeniu strategicznych inicjatyw, jak uruchomienie Global Foundries, zawarcie ugody z Intelem, czy wprowadzenie na rynek technologii Fusion APU – powiedział Claflin.

– Jednakże, zarząd uważa, że mamy szanse zwiększyć wartość akcji firmy. To będzie jednak wymagać znaczącego wzrostu, powrócić na miejsce lidera rynku i wygenerować znakomite wyniki finansowe. Wierzymy, że zmiana na stanowisku CEO w tym czasie, wzmocni możliwości firmy do realizacji tych celów – dodał.

Aktualizacja

:

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że Dirk Meyer został przymuszony do odejścia z firmy, ponieważ AMD zbyt słabo starało się zaistnieć w rynku tabletów, który przeżywa właśnie boom. Ponadto w innych segmentach AMD się rozwija, jednak robi to zbyt wolno, co nie zadowala akcjonariuszy.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News