Facebook na razie nie udostępnia naszych adresów i numerów telefonów

Facebook już nie udostępnia naszych numerów i adresów

Wszystkich wystraszyła nieco ostatnia zmiana ustawień prywatności portalu Facebook, która udostępniała nasze adresy i numery twórcom aplikacji. Dziś Facebook blokuje tę funkcję.

O niedawnych zmianach prywatności w serwisie Facebook informowaliśmy was wczoraj. Tuż po rozejściu się tej informacji w Internecie, rozpętała się prawdziwa burza, w której rozzłoszczeni internauci krytykowali potajemne zmiany w portalu Zuckerberga. Facebook na te głosy na szczęście nie pozostał obojętny i już poinformował na swoim blogu, że wstrzymał funkcję udostępniania twórcom aplikacji adresów i numerów użytkowników. Wstrzymał, przynajmniej do czasu, gdy „użytkownicy będą bardziej świadomi” ich ustawień prywatności.

Tymczasem „nowa funkcja” dla twórców aplikacji nie różni się zbytnio od dotychczasowej polityki prywatności Facebooka. Gdy chcemy zainstalować jakąś aplikację, zawsze jesteśmy informowani o tym, że będzie ona miała dostęp do niektórych naszych danych w serwisie.

Zmiana polegać ma na tym, że teraz do tych niektórych danych dołączają adres i telefon komórkowy. Zawsze jednak będziemy mieli kontrolę nad tym, co i komu udostępniamy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.