„FaceTime” dla Windows Phone 7 coraz bliżej?

Microsoft Windows Phone 7

FaceTime to aplikacja dla iOS-a, pozwalająca na wykonywanie wideorozmów. Jak was niedawno informowaliśmy, Microsoft chce mieć coś takiego u siebie. Ale wygląda na to, że rozwiązanie Microsoftu będzie bardziej otwarte. Komunikator najprawdopodobniej będzie się opierał na technice VoIP. Co więcej (i właśnie stąd to wiemy), jego podstawy są już w Windows Phone 7 wbudowane. Wykazała to analiza Rejestru systemu, o której się dowiedzieliśmy od redakcji Neowin.net.

Reklama

Pod kluczem Rejestru „ControlPanel” ukryte są podklucze „VoIP” i „SIP”, których wartość „Enabled” („działa”) ustawiona jest na „0” (czyli wartość działa ustawiona jest na fałsz, czyli, pisząc wreszcie po polsku: Windows Phone 7 ma wbudowaną obsługę VoIP i SIP, ale jest ona wyłączona). Niestety, klucze rejestru w Windows Phone 7 są nieedytowalne, nie możemy więc sprawdzić co się stanie, jak zmienimy wartość „0” na „1”. Ale może tego dokonać aktualizacja pobrana z Windows Update.

Oczywiście, to tylko domysły. Równie dobrze mogą to być stare śmiecie w systemie, które nigdy nie zostaną wykorzystane. Albo po prostu obsługa VoIP-a i SIP-a bez specjalnej aplikacji.