Intel chce, aby w smartfonach znalazł się desktopowy system Windows 8

Intel chce systemu Windows 8 w… smartfonach!

Podczas niedawnej konferencji, dyrektor generalny Intela - Paul Otellini - powiedział, że chętnie widziałby smartfony z systemem Windows 8. I wcale się nie pomylił.

Podczas ostatniego zebrania finansowego w firmie Intel, dyskutowano o wielu rzeczach. To, co jednak odbiło się dość szerokim echem w Internecie, jest wypowiedź dyrektora generalnego firmy z Santa Clara o smartfonach z systemem Windows 8. Czyżby Intel chciał się pozbyć z rynku mobilnych wersji OS-u Microsoftu?

– Plusem dla Intela jest fakt, że skoro oni (Microsoft – przyp.red.) ujednolicają swoje systemy operacyjne, możemy wreszcie: po pierwsze, mieć na procesorach Intela tablety z zaprojektowanym od podstaw, obsługującym dotyk systemem operacyjnym. A po drugie mamy sposobność do umieszczania naszych niskonapięciowych procesorów, obsługujących Windows 8, lub następną generację Windowsa, w telefonach – powiedział Paul Otellini.

Być może ujednolicenie systemów operacyjnych Microsoftu, rzeczywiście stanie się faktem. Przecież smartfony to coraz większa moc obliczeniowa i coraz mocniejszy sprzęt, a nowa generacja desktopowego Windowsa ma opierać się na przetwarzaniu w chmurze. Co jednak z zupełnie nowym projektem, jakim jest Windows Phone 7? I milionami dolarów, wydanych na jego kampanię reklamową?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.