Nowa linia Polaroida - Gray Label

Lady Gaga prezentuje nową linię produktów Polaroida

Znana skandalistka tym razem grzecznie pokazała nowości Polaroida

Podczas targów CES 2011, ciało kierownicze firmy Polaroid, wraz ze swoim dyrektorem kreatywnym, Lady Gagą, zaprezentowało nową linię produktów na 2011 rok, nazywając ją „Gray Label”. Na pierwszy ogień poszły okulary przeciwsłoneczne, które potrafią wykonywać zdjęcia. Model o oznaczeniu GL20 nie tylko fotografuje, ale także wyświetla obrazy i wideo przy pomocy wbudowanych soczewek, a słuchawka USB odtwarza dźwięk. Dodatkowo zdjęcia można przesyłać do drukarki za pomocą Bluetootha.

I tu do gry wchodzi kieszonkowa drukarka GL10, która potrafi wydrukować fotografie przesłane bezprzewodowo z aparatu, czy właśnie okularów. Po 40 sekundach możemy już cieszyć się fotografią wydrukowaną na papierze o rozmiarach 7,5 x 10,5 centymetra. Tradycyjna ramka Polaroida nie jest obowiązkowa.

Prawdziwą gwiazdą w obozie Polaroida, obok rzecz jasna Lady Gagi, był oldschoolowy aparat GL30, który wykonuje i drukuje zdjęcia korzystając z autorskiej technologii Zink. Zrobione fotografie nie przepadają – są przechowywane w wewnętrznej pamięci urządzenia. Co więcej, następne wersje urządzenia pozwolą na przesyłanie zdjęć do serwisów Twitter i Facebook. Prawdziwa rewolucja.

Tak czy inaczej, dobrze wiedzieć, że firma Polaroid ciągle istnieje.