Maciupkie dyski SSD od Intela

Nowa seria dysków Intel Solid-State Drive 310 oferuje pełną wydajność SSD w ośmiokrotnie mniejszej obudowie.

Firma Intel Corporation zapowiedziała dziś serię bardzo małych stacji półprzewodnikowych Intel Solid-State Drive (Intel SSD) 310, które zapewniają wydajność SSD klasy Intel X25 w ośmiokrotnie mniejszej obudowie. Szybka, kompaktowa stacja Intel SSD 310, która mierzy 51 x 30 mm i ma 5 mm grubości, umożliwia konstruowanie urządzeń, które cechują się elastycznością, wytrzymałością i skalowalnością. Intel SSD 310 znajdzie zastosowanie w szybko reagujących notebookach z podwójnym napędem, tabletach z pojedynczym napędem oraz wytrzymałych, energooszczędnych systemach wbudowanych klasy wojskowej lub przemysłowej. W systemie dwunapędowym w połączeniu z pojemnym dyskiem twardym dysk Intel SSD 310 może zwiększyć ogólną wydajność komputera nawet o 60 procent.

Dysk SSD nie używa ruchomych części, więc jest bardziej wytrzymały i niezawodny niż mechaniczny dysk twardy, a jednocześnie zużywa mniej energii i przyspiesza reakcje systemu. Dyski z serii Intel SSD 310 zawierają 34-nanometrową (nm) pamięć Intel NAND flash i są dostępne w formacie m-SATA w wersjach o pojemności 40 i 80 gigabajtów (GB).

Intel SSD 310 obsługuje sygnały SATA przez minizłącze PCI Express (PCIe), więc może działać jako zintegrowana, kompaktowa pamięć masowa w jednonapędowych netbookach, tabletach lub urządzeniach kieszonkowych. Stacja waży 10 gramów, a dzięki kompaktowym rozmiarom nadaje się do dwunapędowych systemów typu all-in-one, notebooków lub komputerów biurkowych typu small-form-factor (SFF), w których pomaga przyspieszyć rozruch oraz dostęp do często używanych aplikacji i plików.

Stacja Intel SSD 310, która jest już dostarczana klientom, kosztuje 99 dol. za model o pojemności 40 GB i 179 dol. za wersję 80 GB (ceny dotyczą partii po 1 000 sztuk).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.