Czyżby Japończycy nagle zniechęcili się do nowych technologii? Może to po prostu popieranie rodzimych produktów.

Microsoft nie nadąży z dostarczaniem Xboksów i Kinectów?

Microsoft

Microsoft, aby sprostać oczekiwaniom klientów i zapotrzebowaniu na konsolę Xbox 360 i kontrolery ruchowe Kinect w grudniu 2010 roku, zdecydował się udostępnić zapasy magazynowe tych produktów, przeznaczone na styczeń i luty 2011 roku. Problem w tym, że nawet potrojona liczba egzemplarzy okazała się niewystarczająca w okresie przedświątecznym, a popyt na te produkty już w nowym roku, wcale nie maleje.

To wszystko może doprowadzić do sytuacji, w której Microsoft nie nadąży z dostawami swoich konsol i kontrolerów do dystrybutorów, a co za tym idzie mogą wystąpić braki magazynowe w niektórych sklepach – ostrzega jeden z anonimowych pracowników firmy z Redmond.

W grudniu ubiegłego roku, Microsoft zanotował najlepszą w historii sprzedaż konsol Xbox 360 – 1,9 miliona sprzedanych egzemplarzy. Gdyby nie braki magazynowe, sprzedaż mogłaby być jeszcze lepsza. Tymczasem Nintendo wykorzystało całą sytuację i okazało się najlepsze w poprzednim miesiącu, sprzedając 2,3 miliona swoich konsol Wii.

Kinect w swojej kategorii akcesoriów do konsol, nie ma jednak sobie równych. W ciągu 60 dni od swojej premiery, sprzedano już ponad 8 milionów sztuk.