Apple nie będzie mogło zarejestrować nazwy App Store?

Microsoft nie pozwoli Apple’owi zarejestrować nazwy „App Store”

Microsoft uważa, że nazwa "App Store" jest zbyt ogólna, aby sąd mógł zarejestrować znak towarowy, o który Apple wniosło w lipcu 2008 roku.

Apple złożyło wniosek o przyznanie znaku towarowego na nazwę App Store w lipcu 2008 roku, opisując swój sklep z aplikacjami na iPhone’a jako „usługi sklepu detalicznego wraz z oprogramowaniem komputerowym dostarczanym za pomocą Internetu i innych komputerowych i elektronicznych sieci komunikacyjnych”. Microsoft zamierza jednak zablokować możliwość zastrzeżenia przez Apple’a tego znaku towarowego, poprzez wniesienie wniosku, podważającego podstawy do jego przyznania. Firma z Redmond uważa bowiem, że nazwa „App Store” jest zbyt ogólna i powszechnie używana, aby można ją było zastrzec.

Aby podeprzeć argumentami swój wniosek, Microsoft cytuje samego Steve’a Jobsa, który powiedział – Poza własnym rynkiem aplikacji Google’a („app marketplace”), zadziwiające, Verizon i Vodafone zapowiadają, że tworzą swoje własne sklepy z aplikacjami („app stores”) dla Androida.

To oznacza, że sam Steve Jobs używa określenia „App Store”, mówiąc o innych, niż swój własny, sklepach z aplikacjami. Według Microsoftu, to wystarczający powód aby uznać tę nazwę za zbyt powszechną.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.