Microsoft zaprzyjaźnia się z twórcami jailbreaka do Windows Phone 7

ChevronWP7 pod lupą Microsoftu

Dzięki ChevronWP7 możliwe było przez pewien czas instalowanie aplikacji spoza sklepu Marketplace. Microsoft poprosił twórców o zaprzestanie prac nad narzędziem, ale w zamian zaoferował współpracę w dalszym kształtowaniu systemu. Twórcy ChevronWP7 zgodzili się, gdyż, jak sami twierdzą, ich celem nie była możliwość „piracenia” aplikacji, a jedynie zaoferowanie użytkownikom wyboru pomiędzy Marketplace a aplikacjami pochodzącymi z innych źródeł, na przykład od niezależnych programistów, którzy nieraz z wielu przyczyn mają utrudniony dostęp do sklepu Microsoftu.

Pierwsze spotkanie, na razie mające bardziej charakter zapoznawczy, już się odbyło. Programiści i hakerzy, jak wynika z ich wpisów na Twitterze, byli przyjemnie zaskoczeni otwartością Microsoftu na ich pomysły i postulaty. Jeden z nich nawet napisał, że teraz jest pewien, że kupi sobie smartfona z Windows Phone 7.

Wszyscy uczestnicy spotkania dostali też drobne upominki od Microsoftu: koszulkę z napisem „Jako pierwszy na świecie złamałem Windows Phone 7 i jedyne, co z tego mam to talamerska koszulka”.