Ultracienki notebook Samsunga ma konkurować z MacBookiem Air

Notebook Samsunga z procesorem Sandy Bridge, czyli MacBook Air-killer

Samsung prezentuje nowy, ultracienki notebook z linii 9 Series. Urządzenie z 13,3-calowym ekranem, opiera się na procesorze Intel Sandy Bridge, a mierzy zaledwie 15 milimetrów grubości.

Nadchodzi fala notebooków z nowymi procesorami Intela w architekturze Sandy Bridge. Jednym z ciekawszych modeli jest 13,3-calowy notebook firmy Samsung, wchodzący w skład nowej linii „9 Series”.

Urządzenie wyposażone jest w ekran SuperBright Plus o jasności 400 nitów i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, niskonapięciowy procesor Intel Core i5-2537M z taktowaniem 1,4 GHz (platforma Huron River), 4 GB pamięci DDR3, maksymalnie 128-gigabajtowy napęd SSD, zintegrowaną grafikę Intel HD, łączność WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 3.0, porty USB 3.0, opcjonalnie moduł WiMAX, dwa 1,5-watowe głośniki i 1,5-watowy subwoofer oraz baterię, która ma zapewnić do 6,5 godziny ciągłej pracy.

Całość zamknięta jest w obudowie wykonanej z duraluminium, mierzącej zaledwie 15 milimetrów grubości. Nad wszystkim czuwać będzie 64-bitowy system operacyjny Windows 7 w wersji Home Premium lub Professional.

Notebook Samsung 9 Series ma zadebiutować na rynku w przyszłym miesiącu, a jego cena zaczynać się będzie od 1599 dolarów, czyli powyżej 4700 złotych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.