Ograniczony Schowek w Windows Phone 7 [AKTUALIZACJA]

TextBox kluczem do Schowka

Brak Schowka (możliwości kopiowania i wklejania treści) w Windows Phone 7 to najczęściej wymieniany brak tegoż systemu. Na szczęście już lada dzień wszystkie smartfony z tym systemem otrzymają aktualizację, wprowadzająca między innymi tę funkcję. I, wbrew temu co można przeczytać na niektórych portalach, będzie on działał nie tylko w przypadku wbudowanych aplikacji, ale też też w aplikacjach pobranych z Marketplace. Jest jednak pewien warunek.

Reklama

Schowek będzie działał wyłącznie z tekstem umieszczonym w kontrolce TextBox. Jeżeli twórca danej aplikacji postanowił napisać swój produkt wbrew wytycznym Microsoftu, tekstu z danej aplikacji nie będzie się dało skopiować. Jak się okazuje, wielu deweloperów zignorowało dokumentację: koronnym przykładem jest oficjalny klient Twittera, który w ogóle nie korzysta z kontrolki TextBox, co oznacza, że nie będzie on działał ze Schowkiem. Zawsze można jednak liczyć na aktualizację aplikacji „niesfornego” dewelopera…

AKTUALIZACJA

Jak wynika z dalszych przecieków, „problem TextBoksa” dotyczy wyłącznie aplikacji firm trzecich. We wszystkich aplikacjach systemowych, a więc przeglądarce WWW, kliencie poczty, kontaktach itp funkcja kopiuj/wklej ma być dostępna cały czas, a nie tylko w polach tekstowych.