Premiera SP1 dla Windows 7 i Server 2008 R2 już jutro?

Jak twierdzi jeden z pracowników Microsoftu, pierwsze kopie systemów Windows 7 i Server 2008 R2 z dodatkiem Service Pack 1 mogą pojawić się nawet jutro. Niestety, nie oznacza to umieszczenia SP1 w Windows Update.

Jak twierdzi pracownik Microsoftu, zatrudniony w dziale usług dla korporacji, kompilacja dodatku oznaczona jako 7601.17514.win7sp1_rtm.101119-1850 to jego końcowa wersja. Właśnie ta ma się poajwić lada moment do pobrania, być może już jutro. Podobno Microsoft jest już zdecydowany na jego wydanie a wszyscy pracownicy, których to dotyczy, zostali poinformowani o jutrzejszej premierze.

Niestety, najprawdopodobniej to tylko półprawda. Jutro być może i pojawi się dodatek Service Pack 1, ale na razie zapewne przekazany zostanie tylko, jak zawsze, partnerom OEM. Co więcej, Microsoft prawie zawsze publikuje aktualizacje systemowe we wtorki, nigdy w soboty. Dodatkowo, należy pamiętać, że polskie Windows i Windows Server zapewne otrzymają dodatek nieco później.

Jednak jeżeli nie jesteś administratorem sieciowym, nie masz się czym ekscytować. Zmiany będą dotyczyły przede wszystkim Windows Server i raczej nie dotyczą codziennego użytkowania komputera przez Kowalskiego. Dodatek wprowadzi obsługę dynamicznego przydzielania pamięci dla HyperV a Zdalny Pulpit ma być teraz dużo wygodniejszy i estetyczniejszy.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.