Sony dogadało się z GeoHotem, ale wciąż pada ofiarą cyberataków

Przerobiłeś konsolę Playstation 3? Sony może ją wyłączyć

Firma Sony rozpoczęła walkę z przerabianiem swoich konsol, a jeden z użytkowników odkrył, że japoński producent może zdalnie wyłączyć konsolę Playstation 3.

Wczoraj informowaliśmy was o tym, że Sony rozpoczyna sądową walkę z organizacjami i osobami prywatnymi, odpowiedzialnymi za dostarczenie narzędzi do przerabiania konsol Playstation 3. To mogą jednak nie być jedyni adresaci odwetu japońskiego producenta, który za wszelką cenę chce ograniczyć zjawisko piractwa na swoich konsolach. Czy jednak obejście zabezpieczeń, używając w tym celu narzędzia stworzonego przez George’a „Geohota” Hotza jest piractwem? Wielu uważa, że nie, a ponadto Sony nie ma możliwości dowiedzenia się, która konsola została przerobiona, a która nie, jeśli użytkownik nie łączy się z Playstation Network (PSN). Tu jednak się mylą.

Jeden z użytkowników o pseudonimie NeoGAF odkrył, że tuż po włączeniu konsoli, PS3 natychmiast łączy się z serwerami Sony, jeśli tylko konsola jest podłączona do Sieci. To pozwoli japońskiej firmie określić, czy konsola została przerobiona, a ponadto umożliwi jej „zbanowanie”.

Według niepotwierdzonych informacji, Sony być może zdalnie zaktualizuje firmware wszystkich swoich konsol, aby te nie były podatne na narzędzia hakerskie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.