Microsoft zarabia coraz więcej

Rekordowe wyniki finansowe Microsoftu

Microsoft ogłosił wyniki finansowe za drugi kwartał swojego roku fiskalnego Firma z Redmond notuje kolejny rekord, uzyskując dochód w wysokości 19,95 miliarda dolarów.

Microsoft podał swoje wyniki finansowe za drugi kwartał swojego roku fiskalnego, który zakończył się 31 grudnia 2010 roku. Rekordowy dochód w tym kwartale wyniósł 19,95 miliarda dolarów, zysk po rozwodnieniu na akcję – 0,77 dolara, przychód operacyjny – 8,17 miliarda dolarów, a dochód netto – 6,63 miliarda dolarów. W porównaniu z drugim kwartałem roku ubiegłego, dochód wzrósł o 5 procent, a przychód operacyjny o 4 procent.

Najważniejsze fakty, podane przez Microsoft:

  • Ponad 300 milionów sprzedanych licencji na system Windows 7, którego udział we wszystkich podłączonych do sieci komputerach wynosi już przeszło 20 procent.
  • System Windows Phone 7 zadebiutował w 30 krajach, u 60 różnych operatorów, na dziewięciu różnych urządzeniach. Programiści umieszczają dziennie w Windows Marketplace ponad 100 aplikacji dla tego systemu. Żadne wyniki sprzedaży nie zostały jednak podane.
  • Przeglądarka Internet Explorer 9 jest najszybciej pobieraną przeglądarką w wersji beta w historii. Do tej pory IE9 beta pobrano już ponad 20 milionów razy.
  • Sprzedano 8 milionów kontrolerów ruchowych Kinect w zaledwie 60 dni od jego rynkowej premiery.
  • Wyszukiwarka Bing została pomyślnie zintegrowana z wyszukiwarką Yahoo! w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
  • Pakiet Office 2010 jest najszybciej sprzedającą się wersją w historii. W tym samym okresie, sprzedano ponad 50 procent więcej licencji tego pakietu, niż Office’a 2007.

Sprawdź również wyniki finansowe Apple’a!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.