SAPPHIRE powiększa rodzinę kart FleX o dwa modele

Urządzenia z serii FleX pozwalają na obsługę trzech monitorów DVI w trybie Eyefinity bez konieczności posiadania monitora ze złączem DisplayPort oraz bez stosowania aktywnych adapterów.

SAPPHIRE HD 6870 FleX jest obecnie najwydajniejszą kartą graficzną z serii. Natomiast SAPPHIRE HD 5670 FleX pozwala na wprowadzenie Eyefinity do segmentu niedrogich kart graficznych. Podczas korzystania z FleX dwa monitory DVI są podłączane do nowych kart SAPPHIRE w tradycyjny sposób przez złącza DVI-DL na tylnym panelu. Trzeci monitor podłączany jest do portu HDMI za pomocą pasywnej przejściówki, która znajduje się w zestawie, a konfiguracja odbywa się w Catalyst Control Center.  W ten sposób można podłączyć trzy monitory DVI do karty FleX bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Do każdej z kart można podłączyć jeszcze jeden, czwarty monitor, za pomocą złącza DisplayPort.

SAPPHIRE HD 6870 FleX posiada 1 120 procesorów strumieniowych oraz 1 GB pamięci GDDR5. Taktowanie GPU wynosi 900 MHz, a pamięci 1 050 MHz, co wystarcza do obsługi wszystkich nowych gier w wysokiej rozdzielczości. System chłodzenia składa się z trzech ośmiomilimetrowych rurek cieplnych i cichego wiatraka.

Z kolei SAPPHIRE HD 5670 FleX jest najwydajniejszą kartą graficzną obsługującą DirectX 11, która nie wymaga dodatkowego zasilania. Dzięki temu jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników nie chcących wymieniać większej ilości podzespołów komputera. Karta posiada 400 procesorów strumieniowych taktowanych 775 MHz i 1GB pamięci GDDR5 taktowanej 1 000 MHz.

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 5670 FleX wynosi 369 zł brutto. Cena SAPPHIRE HD 6870 FleX będzie znana w lutym 2011. Obie karty objęte są dwuletnią gwarancją producenta.

Zobacz też inne karty SAPPHIRE w naszych testach

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.