Procesory Sandy Bridge położą kres piractwu?

Procesory

Ustami swojego wiceprezydenta, Mooly’ego Edena, firma Intel potwierdza, że platforma Sandy Bridge wyposażona jest w wewnętrzną technologię Intela, pozwalająca na bezpieczną dystrybucję, łatwe przechowywanie oraz odtwarzanie filmów w jakości Full HD 1080p. Wirtualna blokada zamieszczona na nowych układach, umożliwi hollywoodzkim wytwórniom bezpieczne, strumieniowe przesyłanie materiałów wysokiej rozdzielczości do użytkowników.

Wraz z wprowadzeniem takiego rozwiązania, Intel uruchomi także usługę strumieniowego przesyłania materiałów wideo, jeszcze w pierwszym kwartale 2011 roku. W akcję zaangażowane są takie wytwórnie i studia, jak CinemaNow, Dixons Retail, Hungama Digital Media Entertainment, Image Entertainment, Sonic Solutions oraz Warner Bros. Co ważne, użytkownicy będą mieli dostęp do danego filmu w dniu jego premiery na DVD/Blu-ray.

Pomysł jest taki, że wytwórnie i studia filmowe będą oferować wyłącznie strumieniowe przesyłanie filmów, dzięki czemu niesforni użytkownicy nie będą mieli możliwości skopiowania ich i dystrybuowania przez Internet, co jest piractwem.

Filmy będzie można oglądać na desktopach, notebookach oraz telewizorach HDTV przy pomocy łączności WiDi 2.0.

Jesteście ciekawi, jak platforma Sandy Bridge radzi sobie z innymi niż zapobieganie piractwu zadaniami? Przeczytajcie nasz test, znajdziecie tam dużo smakowitych danych! Testujemy Sandy Bridge: Część 1 – procesory i płyty główne