Skype przejmie Qik

Połączenie firm ma przynieść większe możliwości połączeń wideo na różnych urządzeniach.

Skype ogłosił dzisiaj zawarcie finalnej umowy przejęcia Qik, dostawcy mobilnego oprogramowania wideo i usług pozwalających użytkownikom na przechwytywanie, szybkie udostępnianie i zapisywanie pięknych chwil z każdego miejsca na świecie. Firma Qik, z siedzibą główną w Redwood City w Kalifornii, zatrudnia 60 pracowników i ma również swoje biuro w Moskwie. Zakończenie transakcji spodziewane jest w styczniu 2011 roku. Warunki przejęcia nie będą prezentowane opinii publicznej.

Od 2006 roku, Qik oferuje rozwiązania do przechwytywania i udostępniania nagrań wideo za pośrednictwem telefonów komórkowych, Internetu i platform na komputery osobiste. Filmami można dzielić się w czasie rzeczywistym lub zachować je do późniejszego obejrzenia, co umożliwia wymianę wiadomości wideo, ich udostępnianie i przechowywanie. Usługa Qik dostępna jest na ponad 200 telefonach komórkowych na platformach Android, iPhone, Symbian, Blackberry oraz Windows Mobile, a na wielu z nich, dzięki partnerstwu z wiodącymi producentami i dystrybutorami, jest instalowana fabrycznie.

Zarówno Skype jak i Qik dążą do wzbogacenia możliwości komunikacji i udostępniania materiałów wideo na wszystkich urządzeniach. Przejęcie Qik pomoże Skype poprzez dodanie do zakresu jego funkcji możliwości zapisu, udostępniania i przechowywania. Dzięki przejęciu, Skype skorzysta także z ekspertyzy inżynierów Qik stojącej za jego technologią Smart Streamin, która optymalizuje transmisję wideo w sieciach bezprzewodowych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.