Sony blokuje przerobione konsole PS3

Sony banuje konsole PS3, wygrywa w sądzie z „piractwem”

Sony

Jak ostrzegaliśmy was w połowie stycznia, Sony wydało nową wersję firmware’u o numerze 3.56 dla swojej konsoli Playstation 3 z „łatą zabezpieczającą” konsolę przed hackowaniem i oszukiwaniem. To pierwsze udało się połowicznie, ale efektem tego drugiego, jest nałożenie blokady na konsolę dla tych graczy, którzy skorzystali ze znanych i łatwo dostępnych w Internecie narzędzi do oszukiwania w grze. Po wykryciu takiej aktywności u użytkownika, zostaje on zbanowany, a jego oczom ukazuje się następujący komunikat:

– Błąd. Na tej konsoli możliwość grania na serwerach Call of Duty: Black Ops została trwale zablokowana. Po więcej informacji, odwiedź www.callofduty.com/blackops/help.

Co prawda, nowy firmware został zhakowany w zaledwie kilka godzin po pojawieniu się, ale ta aktualizacja to nowy rozdział w walce z piratami. Kolejnym milowym krokiem jest wygrana w sądzie firmy Sony z George”em Hotzem, znanym w hakerskiej społeczności zwłaszcza z narzędzi do hakowania konsol Playstation 3. Kalifornijski sąd nakazał Hotzowi zdjęcie z Internetu wszystkich odnośników do tych narzędzi i oddanie jego komputerów w ręce policji w ciągu najbliższych 10 dni.

Jak na razie zatem, w antypirackiej wojnie mamy 1:0 dla Sony.