Tablet z wysuwaną klawiaturą QWERTY waży niespełna kilogram

Tablet Samsunga z Windows 7 i wysuwaną klawiaturą

Na targach CES, Samsung prezentuje swój nowy tablet o nazwie Sliding PC 7 Series, który opiera się na procesorze Atom, a wyposażony jest w 10-calowy ekran oraz system Windows 7 Home Premium.

Wygląda na to, że tablet Eee Pad Slider od Asusa będzie już na starcie miał konkurencję, bowiem Samsung przygotowuje rynkową premierę podobnego urządzenia, tyle że opartego na systemie operacyjnym Windows 7 Home Premium, a nie Android Honeycomb.

Urządzenie o nazwie Sliding PC 7 Series wyposażone jest w 10,1-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, procesor Intel Atom Z670 z taktowaniem 1,66 GHz (platforma Oak Trail), 2 GB pamięci RAM, zintegrowaną grafikę Intela, 32- lub 64-gigabajtowy napęd SSD, czytnik kart pamięci, 1,3-megapikselową kamerę oraz cały szereg łączności – WiFi 802.11b/g/n, 3G, WiMAX, złącze HDMI oraz porty USB. 6-komorowa bateria ma zapewnić do 9 godzin ciągłej pracy po jednym ładowaniu.

Jak zapowiada Samsung, system operacyjny w nowym tablecie ma ładować się w zaledwie 20 sekund, a do dyspozycji użytkownika będzie także interfejs Samsung Touch Launcher, oferujący szereg aplikacji zoptymalizowanych pod ekrany dotykowe.

Na rynek Samsung Sliding PC 7 Series (prawdopodobnie pod inną nazwą) trafi w marcu 2011 roku. Cena ma rozpoczynać się od 699 dolarów, czyli powyżej 2100 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.