Tego nie możesz przegapić: przegląd najciekawszych informacji z mijającego tygodnia [24.01 – 28.01]

Przegląd tygodnia

Oprócz cotygodniowych newsów, polecamy również:

A teraz, najchętniej czytane przez Was newsy w tym tygodniu:

HTC Flyer – znamy specyfikację i mamy zdjęcie

Kilka dni temu informowaliśmy was o tym, że HTC pracuje nad nowym tabletem o nazwie Flyer, jednak wiedzieliśmy tylko tyle, że ma być oparty na systemie operacyjnym Android 2.3 Gingerbread.

Dziś wiemy nieco więcej, choć to również są informacje niepotwierdzone. Według serwisu Amobil, urządzenie jest wyposażone w… zobaczcie sami.

Grafen nie może zastąpić krzemu, twierdzi IBM

Grafen to jedna z alotropowych odmian węgla, zbudowana z pojedynczej warstwy atomów węgla. Chociaż w 2010 roku za badania nad tym materiałem Nagrodę Nobla otrzymali rosyjscy naukowcy – Andriej Gejm i Konstantin Nowosiołow – a innym naukowcom, między innymi z IBM, udało się stworzyć pierwsze tranzystory zbudowane z grafenu o niezwykłej częstotliwości 100 GHz, to materiał ten nie może zastąpić tradycyjnego materiału przy produkcji układów scalonych, czyli krzemu. Powodem jest brak możliwości całkowitego wyłączenia tranzystorów z grafenu. 

Nowe PSP ma 4-rdzeniowy procesor, ekran OLED, łączność 3G i GPS-a!

Następna generacja konsoli Playstation Portable o nazwie kodowej NGP, opiera się na czterech fundamentach – rewolucyjny interfejs użytkownika, łączność społecznościowa, rozrywka zależna od lokalizacji oraz połączeniu prawdziwej i rozszerzonej rzeczywistości. Nowe PSP ma być w pełni kompatybilne ze starszymi grami dla PSP, pobieranymi z Playstation Store, a także z nowym projektem Playstation Suite. Gry będą jednak sprzedawane na innych nośnikach – nie na UMD, jednak nie wiadomo jeszcze konkretnie na jakich.

Test Firefoksa 4.0b3 dla systemu Android. To będzie najlepsza przeglądarka!

Dlaczego należy zainteresować się nowym Firefoksem? Po pierwsze ma wbudowaną funkcje synchronizacji. Oznacza to, że w historii przeglądarki, odwiedzanych stronach itp. znajdą się te same strony, które przeglądasz na komputerze typu PC. Druga sprawa to intuicyjność, o której przeczytacie klikając na powyższy link

Cały polski Internet na jednej, prostej witrynie

Zmęczony przeglądaniem swoich ulubionych witryn w osobnych kartach? Czytnik Google ani RSS to nie dla ciebie? Mamy więc inną propozycję: Mixnews.pl. Witryna ta jest bardzo prosta, zarówno w pomyśle, jak i wykonaniu. Agreguje ona dynamicznie najświeższe informacje z największych polskich portali w danych kategoriach. Znaleźliśmy się tam, między innymi, my, co sprawiło nam dużą przyjemność.

Samsung wyciąga z rękawa „Galaxy Asa”

Indonezyjski oddział Samsunga zamieścił na swojej stronie internetowej informacje o nowym smartfonie – modelu o nazwie Galaxy Ace i oznaczeniu S5830. Urządzenie wyposażone jest w 3,5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 480 x 320 pikseli (prawdopodobnie LCD), procesor z taktowaniem 800 MHz, 5-megapikselowy aparat cyfrowy, łączność WiFi oraz 3G HSDPA. Nad wszystkim czuwać ma system Android, jednak na razie nie wiadomo w której wersji. Wiadomo natomiast, że preinstalowane ma być na nim oprogramowanie Swype.

Za tydzień popsuje się internet

Pula adresów internetowych (a właściwie sieciowych), zakładając ten sam przyrost urządzeń podłączonych do sieci co dotychczas, wyczerpie się dokładnie za 8 dni. Oznacza to, że po wyczerpaniu puli adresowej, kolejnych urządzeń nie będzie można podłączać do Internetu.

HTC HD2 z Androidem i Windows Phone 7

Smartfon, w którym masz do wyboru „domowej roboty” wersje Androida i Windows Phone? Stary (ale wciąż jary!) HTC HD2 na to pozwala. Oczywiście nieoficjalnie, HTC (i my również) odradza stosowanie innych systemów operacyjnych, niż obecny tam Windows Phone Classic, ale do odważnych świat należy! Nawet, jeśli robimy coś dla samej odwagi;-)

Szukasz pracy? Google organizuje Wielki Nabór

Google zatrudniło 4 500 osób w ubiegłym roku. Dużo? Otóż w 2007 roku „nowych” było dużo więcej, bo aż 6 000. Rok 2011 ma jednak pobić ten rekord. Tak przynajmniej zapowiada sam gigant.

Apple tnie koszty – iPhone 5 będzie niższej jakości?

Redakcja portalu Electronista zebrała wszystkie plotki i doniesienia do kupy, wyeliminowała te wykluczające się, zwiększyła ważność tych potwierdzających się, i wysnuła wniosek, że Apple wyprowadza się ostatecznie z Japonii. Poszlak jest bardzo wiele, w tym koszty części komplementarnych, które maja wynieść 107,4 miliona funtów, a także rozwiązanie umowy z Fosterem, firmą produkującą słuchawki, na rzecz Foxconna.