Toshiba żegna okulary 3D

Toshiba prezentuje wielkoekranowe telewizory 3D nie wymagające okularów

Toshiba jako pierwsza firma na świecie zapowiada wprowadzenie do sprzedaży telewizorów 3D nie wymagających okularów, które dysponują przekątnymi ekranu powyżej 40" (102 cm).

Na targach elektroniki użytkowej CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas (USA) Toshiba ogłosiła gotowość wprowadzenia na rynek telewizorów 3D z ekranami o przekątnych ponad 40” (102 cm), które do uzyskania efektu trójwymiarowości nie wymagają okularów. W Europie pierwsze wielkoekranowe telewizory 3D nie wymagające okularów pojawią się w roku finansowym 2011 (kwiecień 2011 – marzec 2012). Aby udowodnić technologiczną gotowość do wprowadzenia tych przełomowych produktów Toshiba zaprezentowała na targach CES prototypowe modele o dużych przekątnych ekranu – pierwszy na świecie model o przekątnej 65″ (165 cm) i nieco mniejszy telewizor 56″ (142cm).

„Od grudnia 2010 kiedy to do sprzedaży w Japonii trafiły pierwsze telewizory 3D nie wymagające okularów (przekątne 12 i 20″) Toshiba udowadnia, że jest gotowa do masowej produkcji i sprzedaży telewizorów 3D nowej generacji”, mówi Sascha Lange, kierownik marketingu produktów wideo Toshiba Europe. „Teraz przyszedł czas na kolejny krok. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie w 2011 roku w Europie telewizorów 3D nie wymagających okularów, które odpowiedzą na potrzeby klientów z Europy, co oznacza, że będą wyposażone w ekrany o przekątnych 40″ (102 cm) i większe”.  W kolejnych miesiącach Toshiba sprawdzi potrzeby europejskich konsumentów i wtedy zostanie podjęta decyzja jakie przekątne ekranu są przez widzów najbardziej pożądane. „Konkretne wielkości przekątnych ekranu i szczegóły dotyczące specyfikacji technicznych europejskich modeli telewizorów 3D nie wymagających okularów nie zostały jeszcze zatwierdzone”, dodaje Sascha Lange.

Zaprezentowane na targach CES w Las Vegas prototypy telewizorów 3D nie wymagających okularów dysponują ekranami o przekątnych 56″ (142 cm) i 65″ (165 cm). Wyposażono je w panel LCD podświetlany diodami LED  o rozdzielczości 4 096 x 2 160 pikseli (4k2k). Technologia Toshiby wykorzystuje zintegrowany system wizyjny, który jednocześnie wysyła na ekran LCD kilka obrazów o różnej paralaksie kontrolując i optymalizując emisję światła i kierunek prezentacji obrazów tak aby były widoczne pod szerokim kątem. Widz, nawet poruszając głową podczas oglądania telewizji nie zauważy spadku jakości obrazu 3D.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.