Należy zwrócić szczególną uwagę na informacje, które udostępnia się w serwisach społecznościowych

Włamywał się na konta e-mailowe kobiet, by rozsyłać ich nagie zdjęcia

Prawo

Oto przestroga dla tych, którzy na swoim profilu Facebook’owym zamieszczają dosłownie wszystko, co tylko można. 23-letni George Bronk przyznał się do tego, iż korzystając z informacji zamieszczanych przez użytkowników na ich profilach w serwisie Facebook, włamywał się na ich konta e-mailowe. Kalifornijczyk włamywał się na konta kilkudziesięciu kobiet ze Stanów Zjednoczonych i Anglii, a następnie przeszukiwał „wysłane” wiadomości w poszukiwaniu nagich zdjęć i filmów. Gdy już coś znalazł, od razu przesyłał dalej owe e-maile do wszystkich osób z książek adresowych swoich ofiar.

Jedną ze swoich ofiar nawet szantażował – żądał od niej więcej nagich zdjęć, grożąc że roześle te zdjęcia, które już znalazł na jej koncie e-mailowym. Jedna z kobiet powiedziała prokuraturze, że poczuła się, jakby została „wirtualnie zgwałcona”.

Bronk przyznał się do siedmiu stawianych mu zarzutów, w tym między innymi komputerowego włamania, podszywania się pod inną osobę oraz posiadania pornografii dziecięcej. Prokuratorzy żądają dla niego 6 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News