Wszystkie iPhone’y będą miały funkcję Hot-spota

Amerykańska sieć Verizon wynegocjowała z Apple'em, że od tej pory też będzie sprzedawać iPhone'y. Co ciekawe, w wersji dla tej sieci, telefon ten różni się nieco sprzętem i oprogramowaniem.

iPhone 4 dla sieci Verizon pracuje oczywiście nie w GSM/UMTS, a CDMA. Oznacza to więc nieco inne rozwiązania sprzętowe, w tym nową antenę (taaa…) oraz brak slotu na kartę SIM. To, co jednak zaciekawi i użytkowników iPhone’a (a także iPoda i iPada) w Polsce, to to, że smartfon ten operuje pod kontrolą systemu iOS w wersji… 4.2.5. Czyli nowszej, niż my mamy do dyspozycji.

System ten wprowadza możliwość funkcjonowania jako mobilny hotspot. Innymi słowy, nasz iPhone 4 pobiera z sieci dane a następnie imituje ruter Wi-Fi, umożliwiając innym urządzeniom bezprzewodowe podpięcie się do Internetu. Funkcja ta znana jest już z systemu Android. Ale czy to oznacza, że tylko klienci sieci Verizon będą mogli skorzystać z tego udogodnienia? Na szczęście nie.

W marcu (to wstępna data premiery) ma się pojawić iOS 4.3 dla iPhone’ów, iPodów, iPadów i Apple TV, który będzie uwzględniał zmiany wprowadzone przez dedykowaną sieci Verizon wersję 4.2.5. Co więcej, programiści mają już do dyspozycji wersję rozwojową tego systemu. Z pierwszych informacji (niepotwierdzonych!) wynika, że iPhone 3G i pierwszy iPhone nie otrzymają już tej aktualizacji.

Inne odnotowane zmiany w systemie do udostępnienie bogatszego API dla aplikacji do funkcji AirPlay. Pojawią się też nowe gesty multi-touch, które usprawnią obsługę paska do przłączania aplikacji. Przywrócona też będzie możliwość łatwego blokowania orientacji interfejsu względem położenia wyświetlacza (pionowego bądź poziomego).

Wewnątrz systemu znaleziono też wpisy ‚iPhone4,1’, ‚iPhone4,2’, ‚iPad2,1’, ‚iPad2,2’ i ‚iPad2,3’. iPhone 4 jest oznaczony jako iPhone 3,1, zaś wersja dla Verizona jako iPhone3,2. Oznacza to, że Apple już pracuje nad nową wersją swojego telefonu. I iPada.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.