Wykryli lukę na witrynie AT&T, teraz odpowiedzą za to przed sądem

Federalni aresztowali dwójkę mężczyzn podejrzanych o oszustwo i spiskowanie przeciwko 114 000 właścicielom iPadów 3G. Obaj twierdzą, że to nagonka w związku z większym skandalem.

Daniel Spitler, lat 26, i Andrew Auernheimer, lat 25, są częścią grupy znanej jako Goatse Security. Zwrócili na sobie uwagę całego świata w związku z wykryciem luki w zabezpieczeniach witryny sieci AT&T. Pozwalała ona na poznanie adresów właścicieli iPadów kupionych w tej sieci i numerów seryjnych tych urządzeń. Baza danych obejmowała, między innymi, wojskowych, członków senatu i przedstawicieli NASA i departamentu bezpieczeństwa. Obaj panowie lukę wykryli, jednak nie podali do publicznej wiadomości metody korzystania z niej.

Auernheimer został aresztowany przez FBI. Ma stanąć przed sądem federalnym. Spitler, dowiedziawszy się o tym, sam oddał się w ręce władz, twierdząc, że chce uniknąć wstydu bycia aresztowanym. Obaj panowie są oskarżeni o włamanie na cudzy komputer bez wiedzy i zgody jego posiadacza i bez uprawnień a także o oszustwo i spiskowanie. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności i grzywna o wysokości 250 000 dolarów. Podstawią do oskarżenia jest archiwum z ich komunikatorów, w którym to obaj spekulowali, jak by mogli wykorzystać lukę na witrynie AT&T. Jak wynika z logów, obaj rozmawiali o tym, jak fajnie by było wykorzystać te informacje i zarobić miliony. Nie ma jednak dowodów na to, by podjęli jakąkolwiek próbę w tym kierunku.

Spitler wyszedł z aresztu po wpłaceniu 50 000 dolarów kaucji. Nie wolno mu podróżować ani korzystać z Internetu. Aurenheimer ma być jutro przesłuchany przez sąd.

0
Źródło: The New York Times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.