Zarabiaj na autorskich filmach w YouTube’ie

Od dzisiaj wszyscy Polscy użytkownicy YouTube mają szansę przystąpić do Programu Partnerskiego YouTube, dzięki któremu twórcy oryginalnych treści na YouTube mogą uzyskać wynagrodzenie.

Program Partnerski YouTube pozwala zarabiać twórcom wideo i daje nowe możliwości reklamodawcom. Dzięki temu programowi, twórcy oryginalnych treści zamieszczonych w serwisie YouTube, mogą otrzymywać wynagrodzenie za swoją pracę, poprzez otrzymywanie części przychodów z reklam wyświetlanych przy ich materiałach wideo. Każdy użytkownik YouTube, który zamieszcza autorskie materiały wideo może przystąpić do programu pod warunkiem, że spełni poniższe wymagania:

  • Będzie tworzyć oryginalne, autorskie materiały wideo.
  • Będzie miał prawa autorskie do warstwy wizualnej i dźwiękowej zamieszczanych klipów.
  • Będzie regularnie zamieszczał materiały wideo oglądane przez tysiące użytkowników YouTube.

Po przyjęciu do programu, partnerzy będą mogli decydować, przy których z zamieszczonych przez nich materiałów wideo będą pokazywane reklamy. Część przychodów z reklam trafi do partnera.

Polska jest kolejnym krajem, w którym został wprowadzony Program Partnerski YouTube. W innych państwach z możliwości programu korzysta wielu użytkowników, np. amerykański piosenkarz Tayzonday, brytyjska ekspertka od makijażu Panacea81, czy włoski komik Pazzaluda.

W Polsce profesjonalnymi partnerami YouTube są m.in. Gazeta.pl, TVP, Ipla, PAP, WP i wytwórnia muzyczna Prosto. Dzięki Programowi Partnerskiemu YouTube teraz każdy użytkownik YouTube będzie miał szansę na otrzymywanie wynagrodzenia za swoje materiały wideo.

Strona Programu Partnerskiego YouTube jest dostępna pod tym adresem.

Źródło: informacja prasowa
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.