Na YouTube'ie można już zarabiać

Zarabiaj na autorskich filmach w YouTube’ie

Od dzisiaj wszyscy Polscy użytkownicy YouTube mają szansę przystąpić do Programu Partnerskiego YouTube, dzięki któremu twórcy oryginalnych treści na YouTube mogą uzyskać wynagrodzenie.

Program Partnerski YouTube pozwala zarabiać twórcom wideo i daje nowe możliwości reklamodawcom. Dzięki temu programowi, twórcy oryginalnych treści zamieszczonych w serwisie YouTube, mogą otrzymywać wynagrodzenie za swoją pracę, poprzez otrzymywanie części przychodów z reklam wyświetlanych przy ich materiałach wideo. Każdy użytkownik YouTube, który zamieszcza autorskie materiały wideo może przystąpić do programu pod warunkiem, że spełni poniższe wymagania:

  • Będzie tworzyć oryginalne, autorskie materiały wideo.
  • Będzie miał prawa autorskie do warstwy wizualnej i dźwiękowej zamieszczanych klipów.
  • Będzie regularnie zamieszczał materiały wideo oglądane przez tysiące użytkowników YouTube.

Po przyjęciu do programu, partnerzy będą mogli decydować, przy których z zamieszczonych przez nich materiałów wideo będą pokazywane reklamy. Część przychodów z reklam trafi do partnera.

Polska jest kolejnym krajem, w którym został wprowadzony Program Partnerski YouTube. W innych państwach z możliwości programu korzysta wielu użytkowników, np. amerykański piosenkarz Tayzonday, brytyjska ekspertka od makijażu Panacea81, czy włoski komik Pazzaluda.

W Polsce profesjonalnymi partnerami YouTube są m.in. Gazeta.pl, TVP, Ipla, PAP, WP i wytwórnia muzyczna Prosto. Dzięki Programowi Partnerskiemu YouTube teraz każdy użytkownik YouTube będzie miał szansę na otrzymywanie wynagrodzenia za swoje materiały wideo.

Strona Programu Partnerskiego YouTube jest dostępna pod tym adresem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.