Znamy pełną specyfikację iPada 2

Analitycy twierdzą, że znają pełną specyfikację techniczną drugiej generacji iPada. Nowy tablet ma posiadać nieco cieńszy ekran, dwurdzeniowy procesor Cortex-A9 oraz dwie kamery.

Analityk Ming-Chi Kuo z firmy Concord Securities poszperał trochę w Internecie, popytał kogo trzeba i napisał swój raport o specyfikacji technicznej nowego iPada. Jeśli wszelkie uzyskane przez niego informacje się potwierdzą, to iPad 2 będzie wyposażony w niemal taki sam jak jego poprzednik, 9,7-calowy ekran dotykowy z panelem IPS o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Wyświetlacz ma jednak być nieco cieńszy i pokryty antyrefleksyjną powłoką, dzięki której ekran będzie czytelniejszy w świetle słonecznym.

iPad 2 ma opierać się na dwurdzeniowym procesorze Cortex-A9 z taktowaniem 1,2 GHz oraz dwurdzeniowym procesorze graficznym PowerVR SGX543, który ma dostarczyć przeszło 300 procent lepszą wydajność, od układu obecnego w pierwszym iPadzie.

W wyposażeniu mamy znaleźć ponadto 512 MB pamięci RAM, pracującej z częstotliwością 1066 MHz (przy 800 MHz w pierwszym iPadzie), a także 1-megapikselową kamerę z tyłu i 0,3-megapikselową kamerę z przodu obudowy oraz łączność WiFi. Przygotowywane mają być wersje zarówno z łącznością 3G, jak i CDMA.

Według Ming-Chi Kuo, Foxconn rozpocznie masową produkcję iPada 2 jeszcze w tym miesiącu, a do Apple’a w tym kwartale trafi około 5 milionów egzemplarzy.

Oficjalna premiera ma nastąpić pod koniec pierwszego lub na początku drugiego kwartału 2011 roku.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.