Znamy pełną specyfikację iPada 2

Analitycy twierdzą, że znają pełną specyfikację techniczną drugiej generacji iPada. Nowy tablet ma posiadać nieco cieńszy ekran, dwurdzeniowy procesor Cortex-A9 oraz dwie kamery.

Analityk Ming-Chi Kuo z firmy Concord Securities poszperał trochę w Internecie, popytał kogo trzeba i napisał swój raport o specyfikacji technicznej nowego iPada. Jeśli wszelkie uzyskane przez niego informacje się potwierdzą, to iPad 2 będzie wyposażony w niemal taki sam jak jego poprzednik, 9,7-calowy ekran dotykowy z panelem IPS o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Wyświetlacz ma jednak być nieco cieńszy i pokryty antyrefleksyjną powłoką, dzięki której ekran będzie czytelniejszy w świetle słonecznym.

iPad 2 ma opierać się na dwurdzeniowym procesorze Cortex-A9 z taktowaniem 1,2 GHz oraz dwurdzeniowym procesorze graficznym PowerVR SGX543, który ma dostarczyć przeszło 300 procent lepszą wydajność, od układu obecnego w pierwszym iPadzie.

W wyposażeniu mamy znaleźć ponadto 512 MB pamięci RAM, pracującej z częstotliwością 1066 MHz (przy 800 MHz w pierwszym iPadzie), a także 1-megapikselową kamerę z tyłu i 0,3-megapikselową kamerę z przodu obudowy oraz łączność WiFi. Przygotowywane mają być wersje zarówno z łącznością 3G, jak i CDMA.

Według Ming-Chi Kuo, Foxconn rozpocznie masową produkcję iPada 2 jeszcze w tym miesiącu, a do Apple’a w tym kwartale trafi około 5 milionów egzemplarzy.

Oficjalna premiera ma nastąpić pod koniec pierwszego lub na początku drugiego kwartału 2011 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.