Codziennie, użytkownicy z całego świata obejrzą w sumie ponad miliard reklam

2% światowego ruchu w Internecie to iOS, Android generuje 0,49%

Systemy Windows wciąż generują najwięcej ruchu w Internecie - niemal 90 procent. Drugie miejsce zajmuje Mac OS, a trzecie - mobilna platforma Apple'a, iOS.

Według danych firmy analitycznej Net Applications, najwięcej ruchu w Internecie wciąż generują użytkownicy systemów Windows – to 89.70 procent światowego ruchu w Sieci. Potem mamy ogromną przepaść, za którą wyłania się Mac OS, którego użytkownicy generują 5,25 procent globalnego ruchu. Co ciekawe, na trzecim miejscu uplasowała się mobilna platforma Apple’a – iOS, która pozostawiła daleko w tyle inne mobilne systemy, generując 2,05 procent ruchu w Sieci. System Android, który w czwartym kwartale 2010 roku lepiej się sprzedawał niż Symbian, zajmuje dopiero szóste miejsce z wynikiem 0,49 procent.

Na rynku przeglądarek internetowych, w siłę rośnie Google Chrome – w tej chwili zajmuje trzecie miejsce z udziałem w rynku na poziomie 10,7 procent, podwajając tym samym udział w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku.

Drugie miejsce zajmuje Mozilla Firefox z 22,75 procent udziału w rynku, natomiast pierwsze wciąż są wszystkie wydania Internet Explorera, które łącznie kontrolują 56 procent rynku. To jednak najniższy udział w rynku przeglądarki Microsoftu, w całej jej historii.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.