Targi za nami. Jaki gadżet uważasz za najciekawszy?

7 najciekawszych produktów z Mobile World Congress 2011

MWC 2011

Tegoroczne targi w Barcelonie można podsumować jednym zdaniem: Tegra 2, Android a potem długo, długo nic. Oto bowiem na rynek nadchodzi fala tabletów z dwurdzeniową platformą Tegra 2, a na mobilnych targach ciężko było znaleźć inny system operacyjny niż propozycja Google’a. Pierwszy dzień targów należał do Samsunga, który zaprezentował swoje dwa flagowe produkty – smartfona Galaxy S II oraz tablet Galaxy Tab 10.1.

Oba rzecz jasna oparte na Androidzie. W drugim dniu, swoje portfolio zaprezentowało HTC – nowe smartfony oraz tablet Flyer. Tajwański producent nie stanął jednak na wysokości zadania – nowe produkty są dobre, ale konkurencja jest znacznie, znacznie lepsza.

Nvidia zdominowała natomiast trzeci dzień imprezy, pokazując światu jeszcze lepsza, jeszcze szybszą i bardziej energooszczędną mobilną platformę – układ Nvidia Tegra 3. Google natomiast zapowiedziało, chociaż w dość lakoniczny sposób, nowy system operacyjny Android IceCream.

Czwarty dzień to już ostatki, w trakcie których niewiele się wydarzyło. Większość dziennikarzy zresztą opuściła Barcelonę już wczoraj, a i producenci wcale nie czekali do ostatniego momentu, aby wyciągnąć jakiegoś asa z rękawa.

Zobacz, jakie produkty pokazane na targach Mobile World Congress 2011 były najciekawsze naszym i waszym zdaniem. Koniecznie wybierz także ten absolutny numer jeden!

Supersmartfon Galaxy S II

4,3-calowy Super AMOLED Plus, Android 2.3 Gingerbread, dwurdzeniowy procesor z zegarem 1 GHz, HSPA+ i 8-megapikselowy aparat cyfrowy z funkcją kręcenia filmów Full HD. Brzmi jak idealny smartfon? Przekonaj się, czy aby na pewno.

Galaxy Tab 10.1

Wreszcie większy tablet od Samsunga. Galaxy Tab 10.1 opiera się na platformie Tegra 2 i oczywiście na systemie Android 3.0 Honeycomb. Ponadto tabletem można wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 8 Megapikseli i kręcić filmiki w jakości Full HD. Co ważne (przynajmniej dla niektórych), Android prenstalowany jest w czystej formie, zatem nie doświadczymy tu żadnych nakładek od Samsunga.

Sony Ericsson Xperia Play

Długo wyczekiwany „konsolofon”, czyli połączenie smartfona z przenośną konsolą do gier. Nie jest to Playstation Portable, ale gry dla tego urządzenia również wyglądają nieźle. Tu ponownie mamy do czynienia z systemem Android 2.3 Gingerbread, ale „tylko” jednordzeniowym procesorem Scorpion z zegarem 1 GHz. Gry wyświetlane będą przez 4-calowy, pojemnościowy ekran TFT.

LG Swift 3D

Pierwszy smartfon, potrafiący nagrywać trójwymiarowe filmy, w dodatku w rozdzielczości HD 720p. Jeśli jednak nie kręci cię technologia 3D, możesz też kręcić normalne filmy w jakości Full HD. Całość opiera się na dwurdzeniowym procesorze TI OMAP z zegarem 1 GHz oraz, rzecz jasna, systemie Android 2.3 Gingerbread.

Czterordzeniowy Snapdragon

Mobilną rewolucję czas zacząć. A zaczyna ją Qualcomm, który zaprezentował czterordzeniowy procesor Snapdragon z zegarem 2,5 GHz. Nie dość, wydajność nowej jednostki ma wzrosnąć o 150 procent w stosunku do obecnych układów, to jeszcze obniżony zostanie pobór mocy aż o 60 procent. Niestety, takie rzeczy dopiero w 2012 roku.

Nvidia Tegra 3

Nie tylko Qualcomm przygotowuje czterordzeniowy układ. Nvidia odpowiedziała zapowiedzią, prezentacją i demonstracją swojej nowej platformy Tegra 3, która również zakłada kombinację czterech rdzeni logicznych z niezwykle wydajnym procesorem graficznym. W końcu imię Kal-El (po Supermanie, jakby ktoś nie wiedział) do czegoś zobowiązuje!

Sonim XP3300 Force

No dobra, ten telefon wygląda jakby poddano go hibernacji w latach 90. zeszłego stulecia i „ożywiono” dopiero wczoraj. Jednakże, tym bardziej uczuciowym, dla których wygląd to rzecz drugorzędna, docenią jego wnętrze, a zwłaszcza – pancerz. Jak dowodzi film, Sonim XP3300 Force potrafi wytrzymać upadek na beton z wysokości 30 metrów! Ponadto jest telefonem, który zapewni możliwość przeprowadzenia najdłuższej na świecie rozmowy – nawet do 24 godzin.