Rzekoma obudowa iPada 2 i złącze technologii Light Peak

Apple zaimplementuje technologię Intel Light Peak

Według "zaufanych źródeł", Apple wkrótce ma zapowiedzieć "nową technologię szybkiej łączności". Wszelkie znaki na niebie i Ziemi wskazują, iż będzie to Intel Light Peak.

Serwis CNET, powołując się na swoje zaufane źródła, informuje, że już wkrótce powinniśmy spodziewać się zapowiedzi firmy Apple, dotyczącej implementacji w jej nowych urządzeniach nowej technologii szybkiej łączności. Najprawdopodobniej będzie to propozycja firmy Intel, która już jakiś czas temu poinformowała, że Light Peak jest już gotowy do implementacji. Problem polega na tym, że zamiast kabli optycznych, na których początkowo miała opierać się technologia, wykorzystane zostaną kable miedziane.

Wiemy już zatem, że uzyskanie prędkości 10 Gbps nie będzie możliwe, ale i tak technologia Intela najprawdopodobniej zostanie wykorzystana przez Apple’a w nadchodzącej linii MacBooków Pro. Ponadto, z innych źródeł wynika, że również druga generacja iPada będzie oferowała wejście Light Peak, czego dowodzić ma zdjęcie obudowy, które możecie obejrzeć obok.

Warto wspomnieć, że informacje pochodzą od tej samej osoby, która zapowiedziała zamianę kabli optycznych na miedziane miesiąc przed tym, jak Intel oficjalnie to potwierdził.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.