Czatuj w Facebooku z komunikatora Windows Live Messenger

Już nie musisz przechodzić z komunikatora Windows Live Messenger do Facebooka, aby móc czatować ze swoimi znajomymi z tego portalu. Dzięki integracji obu czatów wirtualne rozmowy stają się nieco wygodniejsze.

Polska dołączyła do grupy 13 państw, w których użytkownicy komunikatora Windows Live Messenger mogą prowadzić rozmowy z zaprzyjaźnionymi osobami, które w tym samym czasie wykorzystywały czat na serwisie Facebook. Integracja czatów jest kolejnym, po wprowadzonej we wrześniu 2010 roku możliwości łączenia kont Windows Live i Facebook, elementem ułatwiającym użytkownikom obu serwisów być w kontakcie ze swoimi znajomymi, przyjaciółmi oraz rodzinami bez względu na to, z jakiego serwisu aktualnie korzystają. Przez 6 miesięcy od wprowadzenia tej usługi użytkownicy przegadali w ten sposób ponad 3 miliardy minut.

„Od tego momentu polscy użytkownicy Windows Live mogą nie tylko obserwować aktywności znajomych z obu serwisów na głównej stronie Windows Live, ale także swobodnie z nimi czatować bez konieczności opuszczania serwisu Windows Live,”

– powiedział Michał Kostrzewa z polskiego oddziału firmy Microsoft. –

„Dzięki połączeniu kont zdjęcia, jakie umieszczamy w Windows Live oraz nasze opinie, automatycznie pojawiają się także na tablicy Facebook. Wspólne czatowanie do naturalne rozszerzenie tej funkcjonalności.”

Jeżeli korzystasz z poczty Hotmail lub posiadasz Windows Live ID, integracja komunikatorów jest dziecinnie prosta. Możesz ją przeprowadzić na stronie głównej Windows Live w zakładce „Połącz usługi” lub bezpośrednio w ustawieniach komunikatora Windows Live Messenger. Komunikator w czytelny sposób wskaże, który z twoich znajomych jest z dala od komputera lub na czacie w serwisie Facebook. Możesz do nich wysyłać wiadomości, przesyłać pliki oraz linki. Dowiesz się także, od kogo otrzymałeś ostatnio maila.

Windows Live staje się uniwersalną platformą do komunikacji ze znajomymi z różnych serwisów za pośrednictwem jednego, przyjaznego miejsca. Nie musimy już logować się jednocześnie do różnych usług. Wystarczy zrobić to raz w Windows Live, aby można było aktywnie uczestniczyć w życiu społecznościowym”

– dodał Kostrzewa.

Usługi skupione wokół poczty Hotmail, w tym komunikator Messenger, Galeria Fotografii, Movie Maker, Office Web Apps, wirtualny dysk SkyDrive, pozwalają na swobodne komunikowanie ze znajomymi z całego świata, w całej sieci. Dzięki możliwości integracji wielu serwisów, możesz nie tylko połączyć swoje konto w Windows Live z Facebook czy LinkedIn, ale także korzystać z innych usług, takich jak np. Flickr czy WordPress, bez potrzeby wychodzenia ze swojej skrzynki pocztowej Hotmail.

Komunikator Windows Live Messenger dostępny jest jako opcjonalne uaktualnienie w usłudze Windows Update, jako część składowa darmowego pakietu „Podstawowe programy Windows Live”.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.