Czego możemy spodziewać się po iPadzie 2?

Premiera drugiej generacji iPada już 2 marca. Pora zatem na trochę spekulacji, co znajdzie się w jego wyposażeniu, a czego może zabraknąć.
Zaproszenia na premierę iPada 2 rozesłane, Internet aż huczy od różnej maści przecieków i doniesień, a 2 marca coraz bliżej. Pora zatem chłodnym okiem spojrzeć na to, co już wiemy i czego możemy spodziewać się po nowej generacji iPada. Przede wszystkim, nie zmieni się wygląd, przynajmniej przedniego panelu – wystarczy krótkie spojrzenie na kawałek odsłoniętego tabletu na zdjęciu obok, aby móc to stwierdzić. Tylna obudowa ma być jednak nieco zaokrąglona, a całość ma być nieco cieńsza. Co jednak z wyposażeniem?

Wygląda na to, że poprzednie plotki i doniesienia o obecności gniazda kart pamięci SD oraz ekranu o wyższej rozdzielczości się nie potwierdzą. Zaufane źródła serwisu Engadget twierdzą bowiem, że wynikły swego rodzaju „problemy inżynieryjne”, które eliminują możliwość wyposażenia iPada 2 w te dwie funkcje.

Druga generacja tabletu Apple’a ma posiadać taki sam wyświetlacz o przekątnej 9,7 cala. Według najświeższych informacji, zwiększono natomiast ilość pamięci RAM (z 256 do 512 MB), zastosowano mocniejszy procesor A5, co najmniej jedną kamerę FaceTime, a także nową wersję systemu operacyjnego iOS.

A poniżej recenzja iPada 2 z przymrużeniem oka:

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.