Inteligentny długopis waży zaledwie 36 gramów i mierzy 155 x 14 mm

Długopis z wbudowaną… Wikipedią!

Sposobów na ściąganie jest wiele. Oczywiście żadnego z nich pochwalamy, ale jeśli już trzeba, to nowy "smartpen" wydaje się idealny - zawiera 100 tysięcy haseł prosto z Wikipedii.

Livescribe rozumie potrzeby uczniów i studentów – ze ściągi nie zawsze trzeba skorzystać, ale wypadałoby ją mieć, tak na wszelki wypadek i dla uspokojenia nastroju podczas ważnych sprawdzianów czy kolokwiów. A gdzie najlepiej umieścić ściągawkę? Na długopisie. Teraz już nawet nie trzeba tworzyć ściąg – są zawarte w „smartpenie” firmy Livescribe, dzięki aplikacji Wikipedia. Wystarczy, że napiszemy tym magicznym długopisem słowo, a po chwili zostaną wyświetlone o nim wszelkie informacje zawarte w Wikipedii.

Niestety, są także złe informacje. Jak na razie Wikipedia dostępna jest wyłącznie w języku angielskim, a baza artykułów ograniczona jest do liczby 100 tysięcy. Miejmy jednak nadzieję, że Livescribe postara się rozszerzyć możliwości tej aplikacji.

Oprócz tej nowej funkcji, smartpen pozwala także rejestrować dźwięk i go później odtworzyć (wbudowany głośnik), przechowywać materiały na maksymalnie 8 GB wbudowanej pamięci flash, podpiąć słuchawki czy podłączyć do komputera za pomocą złącza microUSB.

Zarządzać dostępnymi aplikacjami można za pomocą wyświetlacza OLED.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.