Inteligentny długopis waży zaledwie 36 gramów i mierzy 155 x 14 mm

Długopis z wbudowaną… Wikipedią!

Sposobów na ściąganie jest wiele. Oczywiście żadnego z nich pochwalamy, ale jeśli już trzeba, to nowy "smartpen" wydaje się idealny - zawiera 100 tysięcy haseł prosto z Wikipedii.

Livescribe rozumie potrzeby uczniów i studentów – ze ściągi nie zawsze trzeba skorzystać, ale wypadałoby ją mieć, tak na wszelki wypadek i dla uspokojenia nastroju podczas ważnych sprawdzianów czy kolokwiów. A gdzie najlepiej umieścić ściągawkę? Na długopisie. Teraz już nawet nie trzeba tworzyć ściąg – są zawarte w „smartpenie” firmy Livescribe, dzięki aplikacji Wikipedia. Wystarczy, że napiszemy tym magicznym długopisem słowo, a po chwili zostaną wyświetlone o nim wszelkie informacje zawarte w Wikipedii.

Niestety, są także złe informacje. Jak na razie Wikipedia dostępna jest wyłącznie w języku angielskim, a baza artykułów ograniczona jest do liczby 100 tysięcy. Miejmy jednak nadzieję, że Livescribe postara się rozszerzyć możliwości tej aplikacji.

Oprócz tej nowej funkcji, smartpen pozwala także rejestrować dźwięk i go później odtworzyć (wbudowany głośnik), przechowywać materiały na maksymalnie 8 GB wbudowanej pamięci flash, podpiąć słuchawki czy podłączyć do komputera za pomocą złącza microUSB.

Zarządzać dostępnymi aplikacjami można za pomocą wyświetlacza OLED.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.