Dwuekranowy smartfon z Androidem

Firma Kyocera przedstawia, jak sama przekonuje, pierwszy na świecie smartfon z dwoma ekranami dotykowymi. Urządzenie może służyć także jako tablet, dysponując łącznie 4,7-calowym ekranem.

Chociaż Kyocera Echo to według japońskiej firmy pierwszy na świecie smartfon z dwoma ekranami, to my pozwoli sobie się z tym nie zgodzić – pamiętacie z pewnością Samsunga Continuum, który posiada, co prawda w nieco innym ułożeniu, ale jednak dwa ekrany. Tak czy inaczej, nowa propozycja Kyocery wyposażona jest w dwa 3,5-calowe ekrany dotykowe o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, które mogą pracować osobno, ale także wspólnie – oferując użytkownikowi jeden wyświetlacz o przekątnej 4,7 cala.

Ponadto w wyposażeniu smartfona znajdziemy procesor Qualcomm QSD 8650 z taktowaniem 1 GHz, 512 lub 1 GB pamięci RAM, gniazdo kart pamięci microSD (8GB w zestawie), 5-megapikselową kamerę z fleszem i funkcją kręcenia filmów HD, a także łączność WiFi 802.11b/g oraz Bluetooth 2.1.

W wyposażeniu nie zabraknie także akcelerometru, cyfrowego kompasu, nawigacji GPS oraz baterii o pojemności 1370 mAh. Firma Kyocera jednak nie chwali się czasem pracy na baterii urządzenia, co być może zwiastuje, iż nie za bardzo jest się czym chwalić – dwa ekrany mogą szybko pozbawiać energii.

Mamy jeszcze jedną złą wiadomość – Kyocera Echo będzie dostępna na wyłączność u amerykańskiego operatora Sprint, gdzie kosztować będzie 200 dolarów przy podpisaniu 2-letniej umowy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.