Google udostępnia Market poprzez przeglądarkę internetową

Konferencja Google'a za nami. Gwoździem programu, oprócz systemu Android 3.0, było otwarcie się Marketu na przeglądarki internetowe.

Android Market jak dotąd dostępny był wyłącznie z poziomu urządzenia z systemem Google’a. Na szczęście, to już przeszłość. Od wczoraj Android Market dostępny jest również z poziomu przeglądarki. Sklep pozwala na przeglądanie podzielonych na podkategorie aplikacji i gier. Podział jest dokładnie taki sam, jak w przypadku przeglądania Marketu przez aplikację: mamy promowane produkty na stronie głównej i podział na płatne i bezpłatne gry i aplikacje, a także na ich rodzaje.

Bardzo fajną funkcją jest możliwość zdalnej instalacji aplikacji. Przeglądając asortyment Marketu możemy w każdej chwili kazać Google’owi wysłać aplikację na nasz smartfon, tablet czy jakiekolwiek inne urządzenie. Nie trzeba podłączać telefonu do komputera, wszystko odbywa się zdalnie i bezprzewodowo.

Niestety, nowy Market przeżywa też problemy wieku niemowlęcego. Tuż po premierze nie mogliśmy (a raczej nie wszyscy z nas) zalogować do sklepu. Obecnie, autor newsa, mimo posiadania w ręku uruchomionego swojego HTC Desire, otrzymuje komunikat „There are no Android devices associated with this account.” będąc zalogowanym na webowym Markecie. Ale, jak rozumiemy, błędy te zostaną szybciutko wyeliminowane.

Czytaj też: Google zapowiada nowe funkcje Androida 3.0 Honeycomb

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.