Windows Phone 7 dojrzewa: Multitasking, integracja ze SkyDrive, Twitterem, IE9!

Ballmer opowiada o mobilnych Okienkach

O marcowej aktualizacji wiemy już praktycznie wszystko. Główną zmiana, jaką wniesie do Windows Phone 7, jest Schowek. Ten dość poważny brak mobilnych Okienek zostanie naprawiony w przeciągu miesiąca poprzez uaktualnienie w Windows Update. A dokładnie 8 marca. Co dalej?

Ballmer spieszy z odpowiedzią.

Po pierwsze:

prawdziwa wielozadaniowość. Do tej pory Windows Phone 7 umożliwiał działanie usług w tle, brakowało jednak pełnego multitaskingu, zwłaszcza dla aplikacji firm trzecich. Aktualizacja numer dwa sprawę załatwi raz na zawsze.

Po drugie:

po zaimplementowanej już integracji z Facebookiem i Windows Live, przyszła pora na Twittera. Równie elegancko, równie sprawnie. Tak przynajmniej twierdzi Ballmer.

Po trzecie:

Internet Explorer 9, który ma obsługiwać sprzętową akcelerację, przez co być dużo wydajniejszy.

Po czwarte:

obsługa dokumentów Office w chmurze poprzez SkyDrive. I to tyle. Przyznać jednak należy, że to całkiem sporo. Aktualizacja ma się pojawić w połowie roku.

Dodatkowo, Ballmer pochwalił się znakomitymi wynikami Windows Phone 7 na rynku. System ten może się pochwalić satysfakcją klienteli na poziomie 93%, a 9 na 10 osób poleciłoby swojego „windowsofona” przyjacielowi. Jeśli chodzi o współpracę z Nokią, Ballmer przyznał, że znacznie polepszy ona start Okienek. Jednak pełną parą ma ona ruszyć dopiero w przyszłym roku.

Tymczasem zapraszamy do przeczytania, jakie 7 drobiazgów sprawiają, że Windows Phone 7 używa się łatwo i przyjemnie!. A na deser, pokażemy, jak wygląda przyszła integracja WP7 i kontrolera Kinect oraz multitasking: