Nokia MeeGo już nie chce, co nie oznacza, że system trafi do kosza

Intel pokazuje MeeGo, nie oglądając się na Nokię

Systemy operacyjne

MeeGo Tablet User Experience to intuicyjny interfejs użytkownika, w którym zastosowano unikalne panele, dające błyskawiczny dostęp do cyfrowego życia – mediów społecznościowych, ludzi, filmów i zdjęć. Nowy interfejs oferuje m.in. elastyczną nawigację obiektową po treściach i sieciach społecznościowych, wielozadaniowość i mechanizmy organizacyjne.

Interfejs pozwoli producentom tabletów skrócić czas wprowadzania urządzeń na rynek, zapewniając im swobodę w tworzeniu innowacyjnych urządzeń i usług. Jest to już kolejna wersja interfejsu MeeGo zaprojektowana z myślą o wielu kategoriach urządzeń, począwszy od netbooków, poprzez tablety, komputery kieszonkowe, aż po systemy pokładowe w samochodach.

Nieco wcześniej, tuż przed targami Mobile World Congress, Fujitsu zaprezentowało pierwszego netbooka z systemem MeeGo, który opiera się na procesorze Intel Atom. Model LifeBook MH330. System z nowym interfejsem można także zainstalować samemu na jednym z trzech urządzeń dostępnych na rynku – netbooku Lenovo IdeaPad S10-3t oraz tabletach ExoPC i WeTab. Plik ISO pobrać można z tej strony.

Intel ogłosił także, że rozpoczął testy swojego nowego, mobilnego procesora Medfield, który ma zapewnić smartfonom wysoką wydajność i jednocześnie niskie zużycie energii. Procesor ma trafić na rynek jeszcze w tym roku.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News