Nokia MeeGo już nie chce, co nie oznacza, że system trafi do kosza

Intel pokazuje MeeGo, nie oglądając się na Nokię

Pomimo jawnego wycofania się Nokii z rozwoju systemu MeeGo, Intel zamierza forsować to rozwiązanie na rynku mobilnym. Podczas targów MWC zaprezentował więc nowy interfejs użytkownika.

MeeGo Tablet User Experience to intuicyjny interfejs użytkownika, w którym zastosowano unikalne panele, dające błyskawiczny dostęp do cyfrowego życia – mediów społecznościowych, ludzi, filmów i zdjęć. Nowy interfejs oferuje m.in. elastyczną nawigację obiektową po treściach i sieciach społecznościowych, wielozadaniowość i mechanizmy organizacyjne.

Interfejs pozwoli producentom tabletów skrócić czas wprowadzania urządzeń na rynek, zapewniając im swobodę w tworzeniu innowacyjnych urządzeń i usług. Jest to już kolejna wersja interfejsu MeeGo zaprojektowana z myślą o wielu kategoriach urządzeń, począwszy od netbooków, poprzez tablety, komputery kieszonkowe, aż po systemy pokładowe w samochodach.

Nieco wcześniej, tuż przed targami Mobile World Congress, Fujitsu zaprezentowało pierwszego netbooka z systemem MeeGo, który opiera się na procesorze Intel Atom. Model LifeBook MH330. System z nowym interfejsem można także zainstalować samemu na jednym z trzech urządzeń dostępnych na rynku – netbooku Lenovo IdeaPad S10-3t oraz tabletach ExoPC i WeTab. Plik ISO pobrać można z tej strony.

Intel ogłosił także, że rozpoczął testy swojego nowego, mobilnego procesora Medfield, który ma zapewnić smartfonom wysoką wydajność i jednocześnie niskie zużycie energii. Procesor ma trafić na rynek jeszcze w tym roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.