Czy Elan Microelectronics zablokuje sprzedaż iPada w USA>

iOS 4.3 jeszcze w tym miesiącu, pozwoli iPadowi prenumerować czasopisma

Apple tchnie nowe życie w iPody, iPady i iPhone'y jeszcze w tym miesiącu. Według niepotwierdzonych informacji, ostateczna wersja iOS-a 4.3 ma się pojawić 28 lutego.

W Sieci pojawia się coraz więcej spekulacji na temat daty premiery najnowszego iOS-a. Jednak ta dotycząca 28 lutego wydaje się najbardziej prawdopodobna. Wtedy to bowiem The Daily ma przestać być darmowe. Jaki to ma związek z czymkolwiek? Już tłumaczymy. Jedną z nowinek, jaką wprowadza iOS 4.3, jest umożliwienie twórcom aplikacji pobieranie opłat abonamentowych od użytkowników. Jest to wręcz wymarzony model dla wydawców gazet, które chcą się publikować na iPadzie. Sama aplikacja do czytania danej gazety jest darmowa, ale za pobranie danego numeru, należy uiścić odpowiednią opłatę.

The Daily ma być pierwszą tego typu e-gazetą. Z uwagi na to, że iOS-a 4.3 jeszcze nie ma, gazeta jest póki co darmowa. Od 28 lutego trzeba będzie za nią płacić 99 centów tygodniowo. A że opłaty można pobierać tylko poprzez iOS-a 4.3, to wniosek wydaje się jasny.

Inne nowości, jakie ma wprowadzić nowy system od Apple’a, to m.in. możliwość tworzenia mobilnego hotspota, możliwość strumieniowania multimediów z aplikacji i witryn firm trzecich poprzez AirPlay oraz możliwość konfiguracji funkcji bocznego przycisku w iPadzie.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.